Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Апр 2017, 09:27

Мъжът ми не е присъствал, защото аз не съм т тези склонните той е там по време н апреглед да речем или нещо такова. А раждането не е цветя и рози. Не искам да си представя и да вижда как от мен излиза бебе и да присъства на всичката кръв и чорби, които са там :) Предпочитам морално да ме чака пред вратата. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Gold » 04 Май 2017, 12:28

от една страна да.. но от друга за някои хора е важно да изживеят заедно този миг..
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Локумът » 04 Май 2017, 12:51

От хора до хора има разлика, веганите например, винаги присъстват. :jumpeveryone:
Като махнем майтапа, изживяването не е за всеки. Особено, като знам как преминават женските прегледи и как жената се съблича и ходи гола из кабинета да речем... представям си кво уважение и интимност ще има и по време на раждането пак ще е ела погледни и т.н...
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Kaya » 04 Май 2017, 15:34

И за мен таткото няма работа в родилната зала, но за това е по желание, а не е по задължение. От край време, таткото стои извън стаята, а майката ражда в присъствието на акушерки. Дори и животните не са снабдени с компанията на мъжа, не мисля, че е редно да присъства.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Gold » 05 Май 2017, 15:57

Редно е всичко, което те прави щастлив. Ако един татко иска да присъства на този емоционален миг, няма нищо по-хубаво от това да осъществи желанието си. Особено ако това ще направи и него, и майката щастливи.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Май 2017, 16:13

Така е, за един е добре, за друг не :) Всеки си намира своя начин и го прави така, както му харесва.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Kremiliya » 17 Яну 2018, 12:30

на мен ми харесва идеята с раждането у дома, особено , като знам какви са болниците. Но риска е голям, това е за много смели жени и пак не се знае. дали ням да се обърка нещо по време на раждането, най-добре в болница, да се изтърпи някой друг ден неразположението и после всичко да минава.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта