Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот julianne » 16 Мар 2015, 16:32

Наскоро отново пак се повдигна темата за това къде е по-добре да се ражда и че в България нямаме чак такъв избор, тъй като раждането вкъщи е забранено!

Да си призная не го смятам за кой знае каква загуба, че раждането вкъщи е забранено, тъй като ми се вижда доста страшничко, може би, защото ми е първа бременност и все пак не мисля, че е за предпочитане!
Скоро чух за някаква жена, която имала намерение да ражда у дома, но не зная по какво стечение на обстоятелствата, това се е случило в болница, та ще ми е интересно да разбера позицията й, както и вашата :idea: :)
Newborn-Baby-Photography.jpg
Newborn-Baby-Photography.jpg (24.53 KiB) Прегледано 6124 пъти
За момента съм се насочила да раждам в частна болница или да платя на наблюдаващия ме лекар, за да родя при него, но все още не съм взела окончателно решение и не съм убедена какво ще се случи. :roll:

При всички случаи не бих желала това да се случва вкъщи или по път за болницата :D Вие къде сте родили детето си и ако сега трябваше да избирате, къде бихте предпочели да го направите? :roll:
Все още съм доста объркана, а времето лети, така че дайте ми някакви насоки :!:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот maminka » 16 Мар 2015, 16:38

Каката я родих в АГ-то, където се полагаше, но за близнаците нямаше как да рискувам, отидохме в частна болница и далеч не се оказа толкова скъпо, колкото си мислихме в началото :idea: та те съветвам, ако имате възможност да направите точно това!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот silver933 » 16 Мар 2015, 16:39

Ако жена ми поиска да роди вкъщи сигурно бих откачил. А що се отнася до болницата, според мен не е голямо значение дали е частна или държавна, важното е лекарят, който е там да му имаш доверие. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот S_Milenska » 16 Мар 2015, 17:19

Родила съм в болница разбира се, бях се уговорила с лекарката, която следеше бременността ми и съм благодарна за това, защото през цялото време беше неотлъчно до мен. Тук в България всичко е пари, а условията са мизерни. Имам приятелка, роди в Германия и каза, че дори имат въжета на тавана, ако родилката иска да се люлее, всичко им е позволено там. :lol: :lol: :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Andrey » 16 Мар 2015, 17:24

Сигурно в бих изпратил жена си в болница, рисковано ми се вижда да се ражда вкъщи.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Snejna » 16 Мар 2015, 17:59

Разбира се, че в болница, тук няма две мнения по въпроса ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот nikitolia » 16 Мар 2015, 21:24

Раждала съм в Окръжна болница и в Майчин дом - София без избор на екип. И на двете места са добри условията, но както пише един потребител малко по-горе - най-важното е на какъв лекар ще попадне човек. Всичко е на късмет. успех на теб :)
Аватар
nikitolia
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Мар 2015, 21:19

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Mon_ton » 17 Мар 2015, 10:00

И според мен лекарят прави болницата, а не обратното. Болницата е без значение, дали ще е лъскава, дали ще има индивидуална баня, плосък телевизор, ненужни капризи. Важните са лекарите ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Slavena » 26 Мар 2015, 10:42

Родих секцио в болницата и така предпочитам, но ако ме напъне и у нас ще си родя без много да го мисля, все пак раждането е нещо естествено, не е необичайна манипулация. :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Къде сте родили детето си и къде бихте предпочели да го направите?

Мнениеот Pacienti » 26 Мар 2015, 12:00

За мен от значение е лекарят, а не болницата. Родих в Шейново със секцио защото там работи гинеколога ми, ако беше в друга болница щях да отида там.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта