Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот Kaya » 24 Мар 2015, 11:33

Много е хубаво, че си решила да дадеш колелото си на племенника. :))) Дай го на някой майстор да го оправи, може и в автосервиз, ще ти го направят като ново! :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот Malina » 24 Мар 2015, 12:42

Kaya написа:Много е хубаво, че си решила да дадеш колелото си на племенника. :))) Дай го на някой майстор да го оправи, може и в автосервиз, ще ти го направят като ново! :)

Еее, това е много добра идея да се занесе в автосервиз, там вярно имат доста начини да се справят с ръждата и да го направят като ново. Ще занеса и моето, защото има нужда от пребоядисване ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Мар 2015, 14:36

А на някой като му ръждяса пантата на вратата какво прави? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот miron » 24 Мар 2015, 15:36

Аз знам, че и сода и лимон действат срещу ръжда, тъй че може да пробвате :) Не знам после като се боядиса дали е гаранция, че няма на ново да се появи ръжда. :roll:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот ramimni » 30 Яну 2017, 16:44

За отстраняване на ръжда съм чувала, че с кока кола се отстранява, но с какво да се маже, за да не се появи, нямам представа.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот Pipilota » 02 Фев 2017, 10:36

Чак никога пак да не се появи, не мисля, че има как, но може да се отстрани, с кола, с лимон, може да се изшкурка дори.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот pavleta » 03 Фев 2017, 14:41

Не претендирам да разбирам как се отстранява ръжда по разните там железарии като машини и тем подобни. Много са ми неприятни тези, които се образуват по фаянса и с тях се боря. На мивката имам черна тапичка на синджирче. Явно то е от некачествен материал, не е неръждаемо и ми оставя ръждиви петна по мивката. Някой път ми е трудно да ги изчистя. Или трябва да изхвърля тапичката, за да не ми прави такива мизерии, или да намеря начин да не ми ги оставя.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот Kremiliya » 03 Фев 2017, 17:08

pavleta написа:Не претендирам да разбирам как се отстранява ръжда по разните там железарии като машини и тем подобни. Много са ми неприятни тези, които се образуват по фаянса и с тях се боря. На мивката имам черна тапичка на синджирче. Явно то е от некачествен материал, не е неръждаемо и ми оставя ръждиви петна по мивката. Някой път ми е трудно да ги изчистя. Или трябва да изхвърля тапичката, за да не ми прави такива мизерии, или да намеря начин да не ми ги оставя.

Няма как да се отървете от тая мизерия, все ще остава по нещо, каквото и да правиш. Няма начин да се предпази появата на ръжда, ако имаше начин, то така щяха да продават нещата - неръждясващи.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот kauda » 27 Апр 2017, 11:41

С ежедневно чистене може да се предпазиш. Иначе може да напръскаш мрежата със спрей, продават такива. Но ще ти е по-евтино да си купиш нова, отколкото да почистваш старата, защото си е сериозна играчка.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот Stark » 27 Апр 2017, 14:38

Чак да не се връща не може, но аз съм чистила ръждясалото си колело със сода и лимон. С кола също знам, че става, но не съм пробвала.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта