Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот niya_mazova » 18 Мар 2015, 12:46

През уикенда си открих старото колело, което няма да карам, но пък се сетих, че племенника врънкаше сестра ми да му купи и сега ще мога да я избавя от този харч! :idea: :D

Но понеже дълги години е прекарало колелото в мазето и е хванало на места ръжда,
removing-rust-from-bike.jpg
removing-rust-from-bike.jpg (41.34 KiB) Прегледано 3139 пъти
та си мисля, с какво мога да я махна :roll: задължително ли е да се изшкурка, заедно с цялата боя, за да се махне :roll: А след това възможно ли е да се направи нещо, с което повече да не се връща ръждата, само боята достатъчна ли е :?: :!:

Надявам се да ми дадете възможно най-евтини варианти, с които да успея да отстраня ръждата, тъй като боята, която трябва да купя след процедурата по махането на ръждата е достатъчно скъпа, но не зная дали е достатъчна, за да не позволи на ръждата да не се връща от ново :idea:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот lini_leni » 18 Мар 2015, 12:48

Мисля, че ръждата се маха по същия начин, както се почиства и среброто с сода и лимон, но не съм убедена, пак се допитай за второ мнение по този въпрос!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот Nightmare » 18 Мар 2015, 12:50

По-добре си направи паста от сода и малко водичка, намажи местата, които трябва и го остави да изсъхне, после събори содата с една четка и за всеки случай може да изшкуриш, за да махнеш ако има нещо останало :idea:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот S_Milenska » 18 Мар 2015, 12:51

С кока кола можеш да махнеш ръждата, после боядисай и има разни лакове, които предпазват от ръжда, вече можеш да питаш в специализираните магазини :) И ние имахме подобен проблем с едно колело, но си мина процедурите и стана като ново. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот Andrey » 18 Мар 2015, 14:13

Да, шкурката трябва да мине задължително, но не мисля, че има начин да не се появява никога ръждата, все пак е важно как се грижат после за колелото, ако се поддържа всичко ще е окей :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот Krum » 18 Мар 2015, 15:37

Чак да не се върне повече, то ще е като да откриеш топлата вода на ново, т.е. няма как да стане, все ще остане някое местенце, все ще има нещо, все някъде ще се поддаде, но може лесно да се поддържа, като не се оставя колелото на влага и се внимава как се ползва ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот Mon_ton » 18 Мар 2015, 16:32

Никога не съм чувала някой да използва домашни средства, все с шкурка знам, че се почиства ръждата. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот Slavena » 18 Мар 2015, 17:28

Няма защо да го търкаш, направо го мажи с боя отгоре и това е ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Мар 2015, 12:26

Не знам дали може да не се връща повече, все ще е останало някое местенце, което отново да се окисли и да се появи ръждата. Мисля, че задължително трябва да се изтърка и да се мине с някакъв лак, мъжът ми повече им разбира на тези неща, но колкото и да го мажете колелото, ако не с еползва правилно пак ще ръждяса, или ако се остави просто на произвола.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Възможно ли е да се отстрани ръждата и да се направи нещо, с което повече да не се връща?

Мнениеот kauda » 23 Мар 2015, 11:29

Гледах един клип, в който махаха ръжда с кока кола и го пробвах по вратата, наистина помогна, но си беше голямо търкане, не знам обаче дали това би предотвратило появата на ръжда и в бъдеще. :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron