За какво може да се ползва царевичното нишесте, освен в кухнята?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

За какво може да се ползва царевичното нишесте, освен в кухнята?

Мнениеот moni.sparrow » 18 Мар 2015, 15:38

Приятел на баща ми има цех за подправки и произвеждат и царевично нишесте. И скоро му беше поръчал подправки за себе си и за мен като бонус, обаче му дал голямо количество царевично нишесте.

Нямам абсолютно никаква идея за какво може да се ползва, освен в кухнята, та затова си мислих, че ще можете да дадете някоя и друга идея :idea:
for-skin.jpg
for-skin.jpg (28.26 KiB) Прегледано 557 пъти
Всъщност се подсетих, че бях чела рецепта за направата на домашна пудра от царевично нишесте и какао или канела, но понеже не ползвам такива продукти, едва ли ще се стигне до там да правя такива неща :idea:

Според вас за какви други цели може да се ползва царевичното нишесте и как може да е полезно в бита, така че да не се налага да го хвърлям, а все пак да има полза от него :idea:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: За какво може да се ползва царевичното нишесте, освен в кухнята?

Мнениеот lussy » 18 Мар 2015, 15:40

За домашната пудра не се бях сещала, но сега ми припомни, че съм чувала, че някои жени си правят разтвор, с които мият прозорците, което е супер като идея, поне за мен, понеже нямам препарат, а цяла зима не съм мила прозорци и май е време :idea:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: За какво може да се ползва царевичното нишесте, освен в кухнята?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Мар 2015, 16:09

Не съм се замисляла, че може да се ползва за неща извън кухнята! :) И аз съм любопитна за какво да ползвам, понеже си взех едно пакетче и сега стои нещастно без да знам какво да го правя. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За какво може да се ползва царевичното нишесте, освен в кухнята?

Мнениеот Mon_ton » 18 Мар 2015, 16:29

Нямам идея, сигурно може да се използва, за да обира влагата, като онези торбичките, които ги слагат при обувките ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: За какво може да се ползва царевичното нишесте, освен в кухнята?

Мнениеот Anka » 18 Мар 2015, 16:49

Аз бих пробвала да си направя някоя такава пудра за лице с цавевично нишесте, защо да не, но се съмнявам, дали ще се получи добър цвят ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: За какво може да се ползва царевичното нишесте, освен в кухнята?

Мнениеот Lili_pili » 18 Мар 2015, 17:42

Не бих го ползвала за друго, освен за готвене, ама натурално нишесте даже не знам как може и да се сготви. :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: За какво може да се ползва царевичното нишесте, освен в кухнята?

Мнениеот Pipilota » 19 Мар 2015, 07:38

Аз да си призная, не знам какво да го правя в кухнята, пък камоли извън нея.. :)) Даже някой ако каже в кухнята какво се прави това царевично нишесте ще ми направи голяма услуга, че имам едно пакетче, което нещастно стои и чака своя звезден миг. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: За какво може да се ползва царевичното нишесте, освен в кухнята?

Мнениеот silver933 » 19 Мар 2015, 10:47

Pipilota написа:Аз да си призная, не знам какво да го правя в кухнята, пък камоли извън нея.. :)) Даже някой ако каже в кухнята какво се прави това царевично нишесте ще ми направи голяма услуга, че имам едно пакетче, което нещастно стои и чака своя звезден миг. :lol:

може да го ползваш да си сгъстяваш супите да речем! :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: За какво може да се ползва царевичното нишесте, освен в кухнята?

Мнениеот Rali_hr » 19 Мар 2015, 12:40

И идея си нямам как можеш да го ползваш, дали не е по-удачно да го направиш сготвено :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта