Вярвате ли, че българското кисело мляко има лечебни свойства?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Вярвате ли, че българското кисело мляко има лечебни свойства?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Мар 2015, 15:48

От малки знаем, че истинското българско кисело мляко е много полезно и е може би единствения естествен пробиотик, за който се сещам в момента. :!:

img_5734.jpg
img_5734.jpg (57.96 KiB) Прегледано 1443 пъти

Но да си призная, аз не вярвам сякаш много в това, че българското кисело мляко има и лечебни свойства, които биха помогнали при лечението на някои заболявания. :idea: Вярно е, че е полезно, незнайно за какво и единствено по рода си, но дали наистина е толкова специално, колкото ни се иска? :?: Вие използвате ли кисело мляко за лечение, какво „лекувате“ с него, как го приготвяте? Вярвате ли, че българското кисело мляко има лечебни свойства? :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вярвате ли, че българското кисело мляко има лечебни свойства?

Мнениеот Mon_ton » 18 Мар 2015, 16:24

Аз ползвам кисело мляко като маска за лице, боря с луничките по този начин и наистина има много добър ефект, поне за себе си мога да го твърдя ;))
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вярвате ли, че българското кисело мляко има лечебни свойства?

Мнениеот Anka » 18 Мар 2015, 16:45

Не знам, аз винаги когато изпитвам болки в корема си пийвам или хапвам кисело мляко, между другото, като деца имаше един мит, че след проба Манту е добре да се пие кисело мляко, дали е истина? :lol:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Вярвате ли, че българското кисело мляко има лечебни свойства?

Мнениеот Lili_pili » 18 Мар 2015, 17:39

Не знам, аз много обичам кисело мляко, но дали има лечебни свойства не съм сигурна, все пак знам, че не влияе зле по никакъв начин. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Вярвате ли, че българското кисело мляко има лечебни свойства?

Мнениеот mix_twix » 18 Мар 2015, 18:00

Мисля, че е голяма работа, не знам как действа, но най-малкото като ни е ниско кръвното трябва да си пийнем айран със сол! :) Дори и само за това действието му е супер =)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Вярвате ли, че българското кисело мляко има лечебни свойства?

Мнениеот Pipilota » 19 Мар 2015, 07:53

Не знам колко лечебни свойства има, но със сигурност е много вкусно и полезно по свой собствен начин. :) не давам пример с "помогна ми с това", защото не знам, но със сигурност твърденията на специалист, че е една от най-полезните храни в света няма да са напразно. За щастие още има начини да си хапваме истинско кисело мляко, стига да имаме малко желание да си го направим, защото все още се намират хора по селата, от които можем да си купим мляко и да си го направим вкъщи.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вярвате ли, че българското кисело мляко има лечебни свойства?

Мнениеот Lollipop » 19 Мар 2015, 08:00

Не знам, защото нито съм специалист, нито съм лаборатория, но от малка си знам, че когато пия лекарства трябва да заложа на засиления прием на кисело мляко, така правя, така процедирам и с детето, хапваме си кисело мляко редовно, а ако сме болни - в повече. За щастие, баба от село изпраща истинско кисело мляко, а аз му събирам каймака и после си правя масло с него - нищо не се изхвърля :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вярвате ли, че българското кисело мляко има лечебни свойства?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Мар 2015, 12:22

Аз също не бих могла конкретно да кажа - киселото мляко помага за това и това, но със сигурност знам, че помага киселото мляко срещу различни проблеми, мисля, че доста добре действа за укрепването на имунитета особено след тежка болест, същото като да си хапваш пробиотик на таблетка.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вярвате ли, че българското кисело мляко има лечебни свойства?

Мнениеот kauda » 23 Мар 2015, 11:12

Четох някакво заглавие, което звучеше така " Защо баба ви е нямала целулит" и снимка на кисело мляко. Сигурно и за това помага? :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Вярвате ли, че българското кисело мляко има лечебни свойства?

Мнениеот Slavena » 23 Мар 2015, 18:11

kauda написа:Четох някакво заглавие, което звучеше така " Защо баба ви е нямала целулит" и снимка на кисело мляко. Сигурно и за това помага? :)

Дали ще помага наистина за целулита ;) аз бих пробвала да си хапвам повече, мъж може и да се мажа :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron