Могат ли изкуствените мигли да засегнат зрението ни?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Могат ли изкуствените мигли да засегнат зрението ни?

Мнениеот Bambaa » 19 Мар 2015, 12:40

Никога не съм си слагала изкуствени мигли, но мисля, че ще изглеждам добре и без да си слагам някакъв допълнителен грим. От друга страна видях някаква статия за това, как изкуствените мигли могат да навредят на зрението ни, но не зная дали става въпрос за непрекъснатото им носене или това може да се случи и по случайност :idea: :?

До сега не съм чула някакъв особен случай, в който човек да е намалил зрението си или съвсем да го е изгубил заради инфекция или друго, което е лепнал, заради изкуствените мигли :roll:
Надявам се наистина да няма такава опасност, тъй като съм си харесала мигли с такъв ефект, които изглеждат особено естествено
False-Eyelashes.jpg
False-Eyelashes.jpg (8.34 KiB) Прегледано 883 пъти
според мен и се надявам да издържат възможно по-дълго време без да засегна зрението си по никакъв начин :idea:
Вие какви ще кажете, смятате ли, че е напълно възможно да се засегне зрението само заради изкуствените мигли :idea: и не е ли същата опасността при слагането на спирала, молив или очна линия? :?:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Могат ли изкуствените мигли да засегнат зрението ни?

Мнениеот franky » 19 Мар 2015, 12:44

Наистина много красиво стоят тези мигли и въобще не приличат на изкуствени, но според мен трябва да си спокойна, ако ще става някаква инфекция може и от спирала да се получи, както казваш ти, не е задължително да е от миглите, дори смятам, че опасността от мигли е доста по-малка, тъй като нямат контакт с водната линия на горния клепач, въпреки че на долния има и ако сте по-малко предпазливи, може и да се случи нещо, все пак трябва да се внимава :!:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Могат ли изкуствените мигли да засегнат зрението ни?

Мнениеот MerryPop » 19 Мар 2015, 12:45

Мисля, е единствено опасността да загубиш зрението си идва от това, ако случайно ти попадне от лепилото в окото и не реагираш навреме, не виждам друга причина, но миглите са супер, съгласна съм, на коя марка са? :roll:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Могат ли изкуствените мигли да засегнат зрението ни?

Мнениеот Snejna » 19 Мар 2015, 13:14

Не мисля, че могат да навредят, ако не си ги слагаш постоянно и ако са направени професионално, а що се отнася до възпаления и прочие, то човек никога с нищо не е застрахован или защитен, дори един гланц за устни, може да предизвика алергия. Тъй че няма толкова страшно :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Могат ли изкуствените мигли да засегнат зрението ни?

Мнениеот Andrey » 19 Мар 2015, 14:11

Винаги ми е било странно да видя някоя жена с изкуствени мигли, все си личи, че е .. изкуствено :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Могат ли изкуствените мигли да засегнат зрението ни?

Мнениеот Mauritius » 19 Мар 2015, 14:19

Andrey написа:Винаги ми е било странно да видя някоя жена с изкуствени мигли, все си личи, че е .. изкуствено :)

И искаш да кажеш, че тези ти изглеждат на изкуствени?
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Могат ли изкуствените мигли да засегнат зрението ни?

Мнениеот Kremiliya » 19 Мар 2015, 14:31

Mисля, че няма как да ни засегнат зрението, а и те изглеждат толкова яко тези изкуствени мигли! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Могат ли изкуствените мигли да засегнат зрението ни?

Мнениеот S_Milenska » 24 Мар 2015, 13:55

Мисля, че ако са направени правилно и професионално няма как да ни навредят, не е като да си ги залепяме вкъщи, нали? :)) Разбира се не е добра идея да ги носим постоянно :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Могат ли изкуствените мигли да засегнат зрението ни?

Мнениеот dinkog » 24 Мар 2015, 15:16

Добре, в този случай съм съгласен и разбирам защо жените си слагат нещо изкуствено, няма някой, който да не може да устои на дългите мигли! :mrgreen: Дано да не страдат много очите от това!
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Могат ли изкуствените мигли да засегнат зрението ни?

Мнениеот Elica » 02 Апр 2015, 16:27

Много са красиви тези мигли, супер много ми харесват. Не знам да са вредни за зрението, може би лепилото по някакъв начин влияе на очите и ако се ползват постоянно нормално да дадат някакво отражение.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron