Любимата запеканка – а вие обичате ли я и как я приготвяте?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Любимата запеканка – а вие обичате ли я и как я приготвяте?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Мар 2015, 13:36

Признавам си, никога не съм опитвала запеканка! Срам не срам, това е истината, а изглежда толкова апетитно, че минуса е само за мен! :( Сега обаче много ми се иска да приготвя такава, особено след като имам подходящата тава (според мъжа ми човек трябва да има тава за запеканки! :mrgreen: ). :lol: Представям си нещо такова:

french-baguette-casserole-with-custard-spinach-mushroom-onion-and-cheese-61.jpg
french-baguette-casserole-with-custard-spinach-mushroom-onion-and-cheese-61.jpg (65.36 KiB) Прегледано 3007 пъти

То хубаво на външен вид, но как се приготвя любимата запеканка? :) Ясно е, че всички я обичаме, но знаем ли как да си я приготвим? Моят отговор е не – нямам никаква идея. :)
Затова се надявам да споделите каква е вашата любима запеканка, как я приготвяте? :?: Какво слагате, обработвате ли картофите предварително, задължително ли е да има картофи изобщо? И така всичко за запеканките!!! :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Любимата запеканка – а вие обичате ли я и как я приготвяте?

Мнениеот Andrey » 19 Мар 2015, 14:00

Аз много обичам да правя запеканки у нас, с мноого кашкавал или друг тип сирене, което се разтаапя. :) Обикновено правя, когато "чистя" хладилника от изостанали неща ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Любимата запеканка – а вие обичате ли я и как я приготвяте?

Мнениеот Kremiliya » 19 Мар 2015, 14:32

Много обичам запеканка с броколи, сметана, сирене, кашкавал, синьо сирене иии ако измисля и още какво сирене да сложа - и от него бих сложила, разбира се и малко картофи! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Любимата запеканка – а вие обичате ли я и как я приготвяте?

Мнениеот Anka » 19 Мар 2015, 17:18

много обичам запеканки с макарони и разбира се страшно много кашкавал! :) Мисля, че на тези запеканки най-основното е кашкавала! :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Любимата запеканка – а вие обичате ли я и как я приготвяте?

Мнениеот Elica » 19 Мар 2015, 17:28

Има си хас да не я обичам, правя с гъби, топено сирене, шунка и картофи, като най-напред малко посварявам картофите ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Любимата запеканка – а вие обичате ли я и как я приготвяте?

Мнениеот Malina » 19 Мар 2015, 17:55

Добре де, как да не я обичаш? :)) Наистина не знам дали има човек, който може да издържи на такова изкушение!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Любимата запеканка – а вие обичате ли я и как я приготвяте?

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Мар 2015, 18:15

Аз също не съм правила! :( Казвайте, може ли да ѝ се сложат домати у дома без домати не сядаме на масата :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Любимата запеканка – а вие обичате ли я и как я приготвяте?

Мнениеот Snejna » 20 Мар 2015, 13:43

Страхотни са тези запеканки. :))) Много красиво изглеждат, въпреки че ястието е простичко по състав, може да впечатли и най-претенциозния гост! :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Любимата запеканка – а вие обичате ли я и как я приготвяте?

Мнениеот qwerryyy » 20 Мар 2015, 17:16

Правя запеканка с пилешко и бекон и става страхотна. Слагам картофи да се варят и засичам не повече от 5-6мин. след като заврат, нарязвам ги и ги сипвам в тавичката, слагам запърженото (или сварено пилешко, обикновено бяло месо), слагам нарязан на ситно бекон, 1 ч.л. вегета, сирене и парченца кашкавал. Разбърквам всичко и запичам за 20 минути и накрая поръсвам обилно с пармезан и връщам във фурната, докато се разтопи :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Любимата запеканка – а вие обичате ли я и как я приготвяте?

Мнениеот Локумът » 25 Мар 2015, 17:27

Тези дни хич не ми остава време нито за готвене, нито ми се и яде готвено, но запеканката ще я пробвам задължително тея дни! :) Тавата още стои неупотребена :(
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта