Как се приготвя домашна вода за уста и какъв ефект има?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как се приготвя домашна вода за уста и какъв ефект има?

Мнениеот dejavu » 21 Мар 2015, 14:06

До сега рядко ползвах рядко вода за уста, заради гадния и натрапчив вкус, но една позната ми каза, че е срещнала рецепта за домашна вода за уста и мисля да пробвам.

Последния път, когато се чухме ми изброи съставките и ми се стори доста добре, от сорта на листа мента, канела, кора от лимон, може би и още нещо се сваряват и се използва вместо купените боклуци. Интересно ми е дали ще има ефект различен от този на другите води за уста, които се продават :?: :!: Според вас ще може ли да убива остатъка от микробите или по-скоро само за освежаване на дъха би била добре?
mint.jpg
mint.jpg (21.13 KiB) Прегледано 3080 пъти
Реших да опитам, ако намеря пресни листа мента по това време и мисля, че ще получа една такава зеленка отвара, но ще разберем след като я приготвя. Единственото, което ме притеснява е какъв ефект ще има, дали ще е антимикробна, дали ще стяга венците и подобни подробности, според вас как ще се получи? :roll:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как се приготвя домашна вода за уста и какъв ефект има?

Мнениеот PasDeDeux » 21 Мар 2015, 14:10

Не бих си я приготвила, с особени резерви съм към кората от лимон, а и примеса на канелата с листата мента, никак не ми допада :idea: А и аз не съм убедена за ефекта й :|
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как се приготвя домашна вода за уста и какъв ефект има?

Мнениеот M.Tasheva » 21 Мар 2015, 14:15

И на мен не ми се вярва да има кой знае какъв ефект, дори не зная до колко ще освежава дъха, а и кората от лимон, по-скоро ще е токсична, отколкото полезна, по-добре недей :!: :|
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как се приготвя домашна вода за уста и какъв ефект има?

Мнениеот dinkog » 22 Мар 2015, 10:33

Може би само мента и сок от лимон ще станат, ти представяш ли си канела да слагаш?! Все ще има частици, в което няма нищо освежаващо...
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Как се приготвя домашна вода за уста и какъв ефект има?

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Мар 2015, 15:26

Не ми харесва идеята за такъв тип домашни отвари не вярвам, че ще освежава добре устата и дъха :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как се приготвя домашна вода за уста и какъв ефект има?

Мнениеот Локумът » 25 Мар 2015, 17:26

Ваня Стойчева написа:Не ми харесва идеята за такъв тип домашни отвари не вярвам, че ще освежава добре устата и дъха :)

И на мен ми е странно, пък и точно след като си измия зъбите не си представям да взема да се джибуря с разни билки и подправки.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как се приготвя домашна вода за уста и какъв ефект има?

Мнениеот Mon_ton » 25 Мар 2015, 17:52

Локумът написа:
Ваня Стойчева написа:Не ми харесва идеята за такъв тип домашни отвари не вярвам, че ще освежава добре устата и дъха :)

И на мен ми е странно, пък и точно след като си измия зъбите не си представям да взема да се джибуря с разни билки и подправки.

И на мен ми се струва много гадно това, също не бих пробвала да си правя подобна вода за уста, все ще остават частици, които хич няма да са приятни.. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как се приготвя домашна вода за уста и какъв ефект има?

Мнениеот dinkog » 03 Юли 2015, 13:23

Локумът написа:
Ваня Стойчева написа:Не ми харесва идеята за такъв тип домашни отвари не вярвам, че ще освежава добре устата и дъха :)

И на мен ми е странно, пък и точно след като си измия зъбите не си представям да взема да се джибуря с разни билки и подправки.

:lol: :lol: :lol: Отиде цялата чистота по дяволите ;)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Как се приготвя домашна вода за уста и какъв ефект има?

Мнениеот julianne » 03 Юли 2015, 14:36

Със сок от лимон мисля, че ще е приятно, но като цяло тези отвари няма как да имат силата на купешката вода за уста :)
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как се приготвя домашна вода за уста и какъв ефект има?

Мнениеот svetlozara » 03 Юли 2015, 15:52

Аз пък бих пробвала, все се оказва, че натуралните неща имат много по-голям и мнного по-добър ефект :)
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта