Дайте ми идея за универсално тесто за различни печива!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Дайте ми идея за универсално тесто за различни печива!

Мнениеот M.Tasheva » 21 Мар 2015, 14:36

Не зная дали е възможно, защото хич не съм по месенето и готвенето, но ми се ще да има такова тесто, което да е универсално!
Реално веднъж или два пъти в годината ми се дояжда нещо по-така, което решавам сама да приготвя, било то пита или дребни сладки, но минава тооолкова много време в ровенето на рецептата и най-лошо е, когато съм решила да приготвя и двете :D
images.jpg
images.jpg (9.04 KiB) Прегледано 1144 пъти
Много обичаме домашни дребни сладки и затова се опитвам да си представя, ако взема рецептата за тестото на сладките, но я изпека във формата на питка, дали ще се получи един голям камък и в действителност ще стане на питка? :roll:
Надявам се да има такова универсално тесто, което да ми е от помощ за приготвянето и на питка, и на сладки, а ако става и за нещо трето, още повече ще се зарадвам :!: :mrgreen: :mrgreen:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Дайте ми идея за универсално тесто за различни печива!

Мнениеот lussy » 21 Мар 2015, 15:06

За съжаление не съм убедена, че има такова, въпреки огромното ми желание! Все пак ако се намери такова ще съм благодарна да го споделите! :)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Дайте ми идея за универсално тесто за различни печива!

Мнениеот MollyDolly » 21 Мар 2015, 15:20

Има си универсално тесто, но то е за пити, мекици, пици, тутманици, предполагам всеки го знае, могат да се правят и някакви закуски с пълнеж, пак от това тесто, но за дребни сладки, малко ме съмнява, че ще става :? Предполагам повечето го знаете, но при нужда ще го напиша! :)
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Дайте ми идея за универсално тесто за различни печива!

Мнениеот Slavena » 21 Мар 2015, 21:38

Е ето няма как да е универсално и за сладки и за баници, няма как да се получи просто. Иначе за баниците всеки го знае - брашно, мая и вода, това е най-лесното. За сладките вече е философия :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Дайте ми идея за универсално тесто за различни печива!

Мнениеот dinkog » 22 Мар 2015, 10:19

Тесто от магазина най-сигурно :)) Само правиш това, което искаш! :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Дайте ми идея за универсално тесто за различни печива!

Мнениеот qwerryyy » 22 Мар 2015, 11:40

Няма такова нещо като универсална рецепта, едно са сладки, друго са бисквити, трето е кекс, четвърто е баница, пето е питка, шесто са соленки! :) Смятай колко рецепти универсални ти трябват!:) :lol:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Дайте ми идея за универсално тесто за различни печива!

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Мар 2015, 20:43

Ех, как ми се искаше с едно тесто всичко да става, но няма как да се получи, месенето на теста си е истинско изкуство, а особено разликата между тестата за сладки е от тук до небето, а представи си универсално :) чак се размечтах! :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Дайте ми идея за универсално тесто за различни печива!

Мнениеот kauda » 23 Мар 2015, 17:47

Имам едно любимо тесто за бисквити, които стават страхотни, довечера ще я напиша ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Дайте ми идея за универсално тесто за различни печива!

Мнениеот silver933 » 24 Мар 2015, 17:18

В магазина има всичко, защо ти е да се мориш с тези теста като най-вероятно няма да намериш нищо универсално :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Дайте ми идея за универсално тесто за различни печива!

Мнениеот Lollipop » 24 Мар 2015, 17:55

Е иска ни се на всички, но няма как да се получи. Има теста за солени неща по-скоро универсално, което е с мая, яйца, мляко, олио, брашно, или пък само брашно, мая и вода, зависи от желанието ;) А за сладките там е философия. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта