Кои са най-ефикасните упражнения за раздвижване в офиса?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Кои са най-ефикасните упражнения за раздвижване в офиса?

Мнениеот nadqta » 21 Мар 2015, 16:56

Решихме в офиса да започнем да си правим упражнения, тъй като установихме, че всички се чувстваме доста зле от седенето по цял ден.

Първоначално започнахме с изкачване на стълбите, тъй като сградата ни е на 4 етажа, но бързо се изчерпахме от към идеи, а качването на стълбите, не само ни е скучничко, ами и раздвижва краката, но не и горната част на тялото - ръце, гръб, шия :idea:
Working-Out-at-Work.jpg
Working-Out-at-Work.jpg (19.49 KiB) Прегледано 1506 пъти
Не зная дали в много офиси я има практиката да се раздвижват хората, след като са прекарали 4 или 5 часа в седнало положение и това е само до средата на работния ден, но мисля, че тук има хора, които преспокойно ще могат да и дадат свежи идеи за ефикасни упражнения за раздвижване в офиса! :) :)

Съветвам хората, които седят по цял ден и не им е дошло наум да си правят кратък тиймбилдинг, да последват нашия пример, но точно с какво и аз не зная, затова очаквам идеи за ефикасни упражнения, с които да се раздвижим в офиса! :)
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Кои са най-ефикасните упражнения за раздвижване в офиса?

Мнениеот MGB » 21 Мар 2015, 16:58

За съжаление при нас отсъства тази практика и единственото, което правя за себе си е това, което е показано на снимката :( Предполагам, че ще са ефикасни упражненията, които могат да се правят на стол, като кофички, но друго на примависта не ми хрумва :roll:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Кои са най-ефикасните упражнения за раздвижване в офиса?

Мнениеот Lilly_milly » 21 Мар 2015, 17:01

Ние си имаме една свободна зала, в която не зная откъде се появиха въжета и често си скачам на тях, правя какво ли не, всъщност - скачам, протягам се, движа се, но това се случва, когато нямам време или е много студено, за да отида до фитнеса през обедната почивка, иначе там се мятам както си искам :lol: :lol:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Кои са най-ефикасните упражнения за раздвижване в офиса?

Мнениеот Slavena » 21 Мар 2015, 21:30

Само си представям как ще си оставя спокойствието да ида да скачам на въжете и аз тва си викам. Ама по-добре някакви разтягане, освен търчането по стълбите, седенето напряга най-много гърба и кръста. ;)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Кои са най-ефикасните упражнения за раздвижване в офиса?

Мнениеот dinkog » 22 Мар 2015, 10:54

Ние в нашата фирма се събираме по-рядко, но го правим. :) Отделно ходим на организиран тиймбилдинг, който няма нищо общо със спорта, както е и нормално де. ;))) Ние се събираме 2 пъти в седмицата за по 30 минути, като имаме време и за загрявка и правим упражнения, водени от специалист и нещата са много добри, не е като да тичаш 4 етажа, а и без друго да се измаряш по пътя да се качиш до 3-тия етаж;)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Кои са най-ефикасните упражнения за раздвижване в офиса?

Мнениеот Mon_ton » 22 Мар 2015, 12:12

Оф, не знам дали мога да го направя. На мен по-скоро не ми липсва физическо напрежение за деня, защото имам достатъчно задължения и много места на които да ходя, но съм схваната, според мен за офиса, освен да се поуморите е добре и да правите упражнения за разтягане, както си правихме загрявки в училище. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кои са най-ефикасните упражнения за раздвижване в офиса?

Мнениеот kauda » 23 Мар 2015, 11:34

За щастие не работя в офис, а в хранителен магазин, но и при нас не е по-лесно, защото по цял ден сме на крак, дори ни е забранено да се подпираме на витрините.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кои са най-ефикасните упражнения за раздвижване в офиса?

Мнениеот Rali_hr » 23 Мар 2015, 12:15

На мен от стоенето в офиса най-много ми се натоварва гърба, там усещам най-голяма болка, нито краката ми се изморяват, нито кръста, но гърба горе в раменете ми направо е кошмар. :( Как да ги раздвижвам/
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кои са най-ефикасните упражнения за раздвижване в офиса?

Мнениеот mix_twix » 23 Мар 2015, 13:04

В обедната почивка ходете в някой близък фитнес, така ще ви се раздвижи супер добре кръвчицата ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Кои са най-ефикасните упражнения за раздвижване в офиса?

Мнениеот Mon_ton » 15 Сеп 2015, 10:05

ДОбре е ако можете да излизате през час-два за по десетина минути да се разходите, това със сигурност би помогнало на цялостното раздвижване, дори и само да постите прави пак е нещо.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта