Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот kalinka-kuku » 17 Юни 2015, 10:31

Ваня Стойчева написа:Глупости са това, може да го кърмите и 10 години, но ако няма кой да му помогне да си развие мозъка то няма как да стане..

Точно!!! Няма никакво значение кой колко време ще кърми детето си, дали то ще е гений или не , всеки решава за себе си как да му помогне в интелектуалното развитие.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот kauda » 17 Юни 2015, 12:21

Jully написа:Чувала съм, че някои твърдят, че децата, които са кърмени са по-интелегентни, но това не означава, че са по-умни от останалите. А и с всяко нещо е така, че ако не го храниш, то няма как да се развива или да продължава, така че не бих казала, че съм съгласна.

Много правилно, едното няма връзка с другото, но това е поредната причина майките да кажат, че са повече от останалите.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот Lisica » 17 Юни 2015, 13:40

Значи трябва да съм много умна, защото мама ме е кърмила 2 години, голяма съм късметлийка. :) Трябва да го има този въпрос в тестовете за университет, освен задължителния изпит, въпросът Кърмени ли сте, дава директно 4-ка! :mrgreen:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот Monika_Spasova » 17 Юни 2015, 14:37

Lisica написа:Значи трябва да съм много умна, защото мама ме е кърмила 2 години, голяма съм късметлийка. :) Трябва да го има този въпрос в тестовете за университет, освен задължителния изпит, въпросът Кърмени ли сте, дава директно 4-ка! :mrgreen:

Много добра идея! :)) Това е гаранция за успех хаха :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот Jully » 17 Юни 2015, 15:07

Mauritius написа:
Jully написа:Чувала съм, че някои твърдят, че децата, които са кърмени са по-интелигентни, но това не означава, че са по-умни от останалите. А и с всяко нещо е така, че ако не го храниш, то няма как да се развива или да продължава, така че не бих казала, че съм съгласна.

Напълно съгласна съм с това, между това колко са интелигентни децата, до това колко са чели или дали не са го развили в друга насока този интелект, има голяма разлика! :idea:

да, права си, точно това имам предвид. Доста умни хора има, които просто не знаят как да развият нещата така, че да им бъдат от полза. Докато по-глупави и по-малко интелигентни се справят лесно с изучаването на каквото и да е било и развитие занапред.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Юни 2015, 15:44

Lisica написа:Значи трябва да съм много умна, защото мама ме е кърмила 2 години, голяма съм късметлийка. :) Трябва да го има този въпрос в тестовете за университет, освен задължителния изпит, въпросът Кърмени ли сте, дава директно 4-ка! :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Одобрявам идеята ти, ето защо не ми е било така лесно да вляза в университет, всичко е от липсата на кърма, предопределя целия живот! :lol: :lol: :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот kauda » 19 Юни 2015, 16:21

:lol: :lol: :lol: :lol:
Даже ако извадите късмет може, докато сте на изпитите да ви уредят по една доза от майка първескиня :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Сеп 2015, 11:29

rabotnata pchela написа:
Lisica написа:Значи трябва да съм много умна, защото мама ме е кърмила 2 години, голяма съм късметлийка. :) Трябва да го има този въпрос в тестовете за университет, освен задължителния изпит, въпросът Кърмени ли сте, дава директно 4-ка! :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Одобрявам идеята ти, ето защо не ми е било така лесно да вляза в университет, всичко е от липсата на кърма, предопределя целия живот! :lol: :lol: :lol:

Проучи въпросът, може и да има вариант да ти се влее мозък и на стари години, намери си майка кърмачка! :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот Mon_ton » 03 Сеп 2015, 14:48

Може ли да има такава простотия, съгласна съм, че майчината кърма дава много необходими неща за бебето, но надали го прави гений. :) Чудя се само Стивън Хопкинс колко ли са го кърмили? :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли връзка между храненето на бебето и интелектуалното му развитие в бъдеще?

Мнениеот mix_twix » 03 Сеп 2015, 16:19

Мисля, че него още го кърмят! :lol: :lol: :lol:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта