Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Rali_hr » 23 Мар 2015, 12:23

Както знаете с дъщеря ми имахме някои проблеми относно килограмите. Нещата потръгнаха, вкъщи се храним супер здравословно и всички слабеем и се чувстваме страхотно. Работата е там обаче, че Ели се срамува да си носи обяд в училище! :( Казва, че никой не го прави, а и май си представя обяда така: :mrgreen:

cafe-hello-dhanmondi.jpg
cafe-hello-dhanmondi.jpg (31.44 KiB) Прегледано 2587 пъти

Да си призная това и аз не бих го носила на работа. :idea: Затова се чудя за идеи за обяд, така че да не се срамува когато си носи обяда в училище. :?:
Сигурна съм, че тук има доста родители и деца, които носят ежедневно обяд на училище без да се крият, за да го изядат. Бихте ли споделили какви сандвичи или друго носите, как го оформяте и разбира се най-важният въпрос: Срамувате ли се да си носите обяд на училище? :?: :?: :?:
Сега с второто ми дете като тръгне септември първи клас мисля от самото начало да му пращам обяд, за да не се притеснява изобщо по-нататък. Вие как се справяте с храненето в училище, какво ядете, за да не се срамувате от обяда си? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот mix_twix » 23 Мар 2015, 12:43

Когато бях малък хич не беше популярно носенето на храна в училище, пък и тогава мислихме, че което е бяло и с кренвирш е полезно! :mrgreen:
Сега обаче си нося всеки ден обяд на работа, разбира се по-различно е защото вече сме големи хора и няма кой да ни се подиграва на храната, както може да се случи в училище. Затова те съветвам да слагаш полезни сандвичи красиво оформени и в никакъв случай миризлива храна, която може да предизвика подигравки. Но ѝ вземи хубава кутия за обяд, дори и да се охарчите повече с разделения, където може да си сложи сандвич, ядки, плодове и всичко да бъде красиво разделено и вкусно! :)) Нека да си държи на своето и с гордо вдигната глава да се храни и да набляга, че здравето ѝ е по-важно от подигравките на околните. След седмица - две децата ще свикнат и дори ще започнат и други да си носят обяд ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Elica » 23 Мар 2015, 13:18

На предишната ми работа много се притеснявах да си нося храна от вкъщи и изобщо да ям в офиса. Имахме си регламентирана почивка, която можехме да ползваме както си искахме, така или иначе никой не ни плащаше, ако я пропуснем, нито някой ни се караше, ако я вземем и дори удължим малко. Но когато ставаше въпрос за ядене всички госпожички бяха едни кокони, които ядяха само по пакетче солети на ден! :) Е аз не можех така, ходех скришом да ям с приятели. Не съм си носила никога храна там :(
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Локумът » 23 Мар 2015, 15:15

Взехме на близнаците едни кутии за хранене, в които има разделение за всичко и обяда им изглежда горе долу така:

IMG_6534.jpg
IMG_6534.jpg (77.97 KiB) Прегледано 2505 пъти

Имат основно хапване за обяд - дори си носят ориз, сандвичи, имат салата, имат ядки и плодове. като цяло си имат за хапване през целия ден и всичко им е тип-топ ;))
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот AFerdinandova » 23 Мар 2015, 15:16

Чудесни идеи за храна за училище намирам в блога "Рецепти прелитащи през океана". Таня, безкрайно ти благодаря!

http://tanitaang.blogspot.com/2015/02/2.html
Прикачени файлове
2015-02-16яя.jpg
2015-02-16яя.jpg (115.71 KiB) Прегледано 2503 пъти
AFerdinandova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:27

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот kalinka-kuku » 23 Мар 2015, 16:55

Като ученичка и за нас не беше модерно да се носи обяд, но сега, когато децата ходят на стол сякаш положението е по-добро и могат да приемат, че яденето не е само сандвичи и хамбургери. Смятам, че може да се наложи, особено с някой такъв готин и цветен обяд или хубав и интересен сандвич :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот dinkog » 23 Мар 2015, 17:02

AFerdinandova написа:Чудесни идеи за храна за училище намирам в блога "Рецепти прелитащи през океана". Таня, безкрайно ти благодаря!

http://tanitaang.blogspot.com/2015/02/2.html


Да, много добре изглеждат, но ме съмнява малко, че тези идеи не са точно домашно производство за снимката, но както и да е! :) А иначе са много добри идеите, да се хранят с правилните неща децата в училище, ако е поднесено толкова добре бих си хапвал с кеф, ако съм ученик ;)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот miron » 23 Мар 2015, 17:30

Страхотна идея, когато бях ученик имаше някои деца, които си носиха сандвичи, не беше чак пък толкова странно и необичайно, в началото ги гледахме странно, но после свикнахме с тези деца, дори започнахме и ние да си носим хапване. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот kauda » 23 Мар 2015, 17:41

Ако се постараеш да изглежда обяда добре на дъщеря ти тя със сигурност съвсем скоро ще започне да участва в приготвянето му! Защо не предложите в училище, учителите да направят предложение за една седмица всеки да си носи от вкъщи храна, за да видят дали ще се чувстват по-добре, а който прецени нека да продължи и да има разни идеи за поощряване, тип лепенка на табло за най-здравословен ученик или нещо подобно. Ще се приеме еднакво добре и от учители и от родителите, всички обичат подобни експерименти. :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Срамувате ли се да си носите обяд на училище?

Мнениеот Mon_ton » 24 Мар 2015, 16:29

Аз много харесвам такива идеи, да се носят вкусни правилно подредени неща на училище, че и на работа дори. Много обичам да си нося храна на работа, гледам да си нося различни неща, да имам и за следобед дори.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта