Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 09:35

m0n4eto написа:дюстабанът нали е бил от поводите някой да не го вземат казармата. значи не е просто разглезване.


Дюстабана не е бил повод да не вземат някой в казармата, а беше повод да не се взима в определен род войски.
Хора с дюстабан служеха на по-лека служба в армията, която щадеше от набиване на крака, и даване на караул.
Хора с такъв проблем трябва да посетят специалист ортопед и след преглед, отпечатък и т.н да се направят едни ортопедични подложки или стелки както искат го разбирайте и да се помогне на стъпалото.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот donni » 25 Окт 2016, 09:44

Био доктор написа:
m0n4eto написа:дюстабанът нали е бил от поводите някой да не го вземат казармата. значи не е просто разглезване.


Дюстабана не е бил повод да не вземат някой в казармата, а беше повод да не се взима в определен род войски.
Хора с дюстабан служеха на по-лека служба в армията, която щадеше от набиване на крака, и даване на караул.
Хора с такъв проблем трябва да посетят специалист ортопед и след преглед, отпечатък и т.н да се направят едни ортопедични подложки или стелки както искат го разбирайте и да се помогне на стъпалото.


А при придобито плоскостъпие стелките достатъчни ли са като мярка за неговото облекчаване или трябва и друго?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 10:08

Дали са достатъчни ще каже ортопеда след преглед и съответните манипулации.
Мога само да ви кажа, че такива стелки облекчават дюстабана и при определена хигиена на труд проблема се избягва.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот kauda » 25 Окт 2016, 10:26

Аз май имам проблем с единия крак и ми казаха просто да си взема стелки, които разбрах, че се водят диабетни, защо, нямам идея. Още не съм си купила и да си призная, единия крак все ме боли. Притеснява ме това, че са много издадени, които означава, че май обувките доста ще ми отеснеят... Някой да препоръча качествени стелки от които сте доволни?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 14:09

kauda написа:Аз май имам проблем с единия крак и ми казаха просто да си взема стелки, които разбрах, че се водят диабетни, защо, нямам идея. Още не съм си купила и да си призная, единия крак все ме боли. Притеснява ме това, че са много издадени, които означава, че май обувките доста ще ми отеснеят... Някой да препоръча качествени стелки от които сте доволни?



Отидете на преглед при ортопед, взима се мярка от стъпалото и се изготвят индивидуални стелки според проблема ви. Някой, който е чувал от приятелка или приятел ще ви препоръча нещо, което струва пари и е помогнало на него, но на вас може да навреди на стъпалото...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Leonora » 25 Окт 2016, 14:55

А когато дюстабанът не е по рождение, възможно ли е да се излекува изцяло или падне ли веднъж, само грижи за облекчаване на последтсвията могат да се полагат?
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 15:19

Leonora написа:А когато дюстабанът не е по рождение, възможно ли е да се излекува изцяло или падне ли веднъж, само грижи за облекчаване на последтсвията могат да се полагат?


За тази цел се посещава ортопед, извършва се преглед.... и се обсъждат детайлите.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот nefertiti » 28 Окт 2016, 14:14

Био доктор написа:За тази цел се посещава ортопед, извършва се преглед.... и се обсъждат детайлите.

Но лечимо ли е?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот Био доктор » 28 Окт 2016, 15:46

nefertiti написа:
Био доктор написа:За тази цел се посещава ортопед, извършва се преглед.... и се обсъждат детайлите.

Но лечимо ли е?


При деца и пак след преглед и лечение от специалист.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Има ли как да се предпазим от плоскостъпие?

Мнениеот annydance » 31 Окт 2016, 12:04

Дълги години ако си пренебрегвал състоянието си и не си взимал мерки, едва ли ще може да се направи кой знае колко.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

ПредишнаСледваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron