Има ли начин да почистваме лесно печката или да я цапаме по-малко?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Има ли начин да почистваме лесно печката или да я цапаме по-малко?

Мнениеот M.Tasheva » 24 Мар 2015, 17:41

Опитвам се всеки път да замества пърженото с нещо друго, но има и моменти, в които не може това да се получи и всичко става в олио, печката, стената зад нея, просто е някакъв ужас!

Не само много не обичам пържено, ами и след това чистенето е кошмар, не се научих да пазя докато готвя и след това ми отнема повече време да чистя отколкото времето за сготвя и ядене, взети заедно! :D Положението почти винаги е такова - страшно,
hob.jpg
hob.jpg (33.4 KiB) Прегледано 1191 пъти
а тези препарати ми създават проблеми с отмиването, а и кожата на ръцете ми не се чувства особено комфортно!

Вие измисли ли сте начин, по който да лесно да почистваме печката или да я цапаме възможно по-малко, независимо дали пържим или приготвяме друга храна?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Има ли начин да почистваме лесно печката или да я цапаме по-малко?

Мнениеот Nightmare » 24 Мар 2015, 17:43

Често в нашата поща се появяват списания и вестничета на Баумакс, Айко, Билла и те вършат чудесна работа, покривам с тях около печката, но самите котлони не мога да бъдат спасени, за съжаление! :|
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Има ли начин да почистваме лесно печката или да я цапаме по-малко?

Мнениеот Harmony » 24 Мар 2015, 17:45

С някой обсъждах варианта да се покрият котлоните с алуминиево фолио, но за целта трябва да се изрежат с формата на самия котлон, което си е доста играчка, затова предпочитам да си ги чистя по старомодния начин :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Има ли начин да почистваме лесно печката или да я цапаме по-малко?

Мнениеот Lili_pili » 24 Мар 2015, 18:11

На мен ми харесва идеята с фолиото, но сякаш трябва да е по-плътно от стандартното, за да стои по плътно, то иначе от мръсотията лесно ще се залепи за самия котлон и ще стане безсмислено. :roll:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Има ли начин да почистваме лесно печката или да я цапаме по-малко?

Мнениеот Локумът » 24 Мар 2015, 18:21

Много хитро, но не е ли по-лесно просто след като сготвиш да вземеш и да си изчистиш кочината, а трябва да слагаш фолио и какви ли не други истории?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Има ли начин да почистваме лесно печката или да я цапаме по-малко?

Мнениеот LaCoquine » 29 Мар 2015, 16:22

Леле то от мързел някои хора ще пукнат хаха! Не виждам какъв е проблемът, та да се налага да се застила всичко, щом веднаха след като сготвиш си изчистиш, така или иначе докато е топъл котлонът лесно се чисти!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Има ли начин да почистваме лесно печката или да я цапаме по-малко?

Мнениеот Pipilota » 30 Мар 2015, 10:01

LaCoquine написа:Леле то от мързел някои хора ще пукнат хаха! Не виждам какъв е проблемът, та да се налага да се застила всичко, щом веднаха след като сготвиш си изчистиш, така или иначе докато е топъл котлонът лесно се чисти!

Е всичко е възможно, пък и може да не ти се чисти, да не ги слагаме хората под общ знаменател. Аз не винаги чистя веднага след като съм сготвила, но това не значи, че съм мърляч. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли начин да почистваме лесно печката или да я цапаме по-малко?

Мнениеот Lili_pili » 30 Мар 2015, 15:37

На мен ми харесва тази идея, особено ако готвя нещо пържено е просто задължително да изпробвам този вариант ;))
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Има ли начин да почистваме лесно печката или да я цапаме по-малко?

Мнениеот S_Milenska » 01 Юли 2015, 14:17

Може да не я цапате толкова като готвите под капак или в по-дълбоки съдове, също чистенето, ако става веднага след готвене е лесно. ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли начин да почистваме лесно печката или да я цапаме по-малко?

Мнениеот Rali_hr » 01 Юли 2015, 15:59

S_Milenska написа:Може да не я цапате толкова като готвите под капак или в по-дълбоки съдове, също чистенето, ако става веднага след готвене е лесно. ;)

Е, то е така, но все пак пържени тиквички всички обичаме примерно :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта