Представяте ли си и в България да използваме само зелена енергия, как би могло да стане?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Представяте ли си и в България да използваме само зелена енергия, как би могло да стане?

Мнениеот niya_mazova » 26 Мар 2015, 12:32

Вчера или онзи ден навсякъде се появи новината, че Коста Рика от 3 месеца използват само зелена енергия, но понеже първо я видях тук, реших да пиша направо във форума. Меко казано съм шокирана от факта, тъй като преди време не мислих, че някой ще може да позволи подобно своеволие, на която и е да е било страна :shock: :shock:
Renewable-energy.jpg
Renewable-energy.jpg (37.5 KiB) Прегледано 1364 пъти
Например, не смятам, че някога в България би могло използването само на зелена енергия да стане факт :!: А като се замислиш колко възможности имаме реално да използваме зелена енергия чрез ВЕЦ-ове, слънчеви панели, както и вятърни генератори, а ние се опитваме да влезем в нечий тон и да правим зелената енергия в пъти по-скъпа, за да се отхвърли като вариант в крайна сметка :evil: :evil:

Мислите ли, че и в България ще настъпи щастлив ден, в който ще използваме само зелена енергия, как смятате, че би могло да се случи това? :roll:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Представяте ли си и в България да използваме само зелена енергия, как би могло да стане?

Мнениеот Bambaa » 26 Мар 2015, 12:33

Тук играят прекалено много пари, за да позволи някой да се използва зелена енергия и аз не съм оптимист, не мисля, че някога това ще стане факт :(
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Представяте ли си и в България да използваме само зелена енергия, как би могло да стане?

Мнениеот borkova » 26 Мар 2015, 12:36

Зелена енергия през крив макарон, нали като искаха да я вкарват видяхме цените й спрямо разпространената, просто е непосилно да вървят паралелно, а ако останем само до нея, то някакво чудо трябва да се случи :idea:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Представяте ли си и в България да използваме само зелена енергия, как би могло да стане?

Мнениеот dinkog » 26 Мар 2015, 12:38

Духането на вятъра в България е много скъпо, това е факт! Затова се надявам, че зелената енергия у нас ще става все по-малко, за съжаление на природата, но с поглед над джобовете ни. :roll:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Представяте ли си и в България да използваме само зелена енергия, как би могло да стане?

Мнениеот MGB » 29 Мар 2015, 16:39

dinkog написа:Духането на вятъра в България е много скъпо, това е факт! Затова се надявам, че зелената енергия у нас ще става все по-малко, за съжаление на природата, но с поглед над джобовете ни. :roll:

Е, управниците успяха да докарат такова мислене на млади и стари, зелената енергия е скъпа, значи е лоша! Просто сме толкова оплетени в мрежите на EVN и ЧЕЗ, че няма да успеем да се измъкнем скоро и то по този начин!
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Представяте ли си и в България да използваме само зелена енергия, как би могло да стане?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Мар 2015, 07:15

MGB написа:
dinkog написа:Духането на вятъра в България е много скъпо, това е факт! Затова се надявам, че зелената енергия у нас ще става все по-малко, за съжаление на природата, но с поглед над джобовете ни. :roll:

Е, управниците успяха да докарат такова мислене на млади и стари, зелената енергия е скъпа, значи е лоша! Просто сме толкова оплетени в мрежите на EVN и ЧЕЗ, че няма да успеем да се измъкнем скоро и то по този начин!

Тя не че е лоша, ама.. :)) Всичко е пари, а когато гледаш семейство всеки лев е от значение. Не вярвам, че някой я приема като лоша, а по-скоро като неизгодна в нашия случай.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Представяте ли си и в България да използваме само зелена енергия, как би могло да стане?

Мнениеот MGB » 31 Мар 2015, 16:42

rabotnata pchela написа:
MGB написа:
dinkog написа:Духането на вятъра в България е много скъпо, това е факт! Затова се надявам, че зелената енергия у нас ще става все по-малко, за съжаление на природата, но с поглед над джобовете ни. :roll:

Е, управниците успяха да докарат такова мислене на млади и стари, зелената енергия е скъпа, значи е лоша! Просто сме толкова оплетени в мрежите на EVN и ЧЕЗ, че няма да успеем да се измъкнем скоро и то по този начин!

Тя не че е лоша, ама.. :)) Всичко е пари, а когато гледаш семейство всеки лев е от значение. Не вярвам, че някой я приема като лоша, а по-скоро като неизгодна в нашия случай.

Естествено, ама ни е сме като циганите като сме гладни и лесно се манипулираме!
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Представяте ли си и в България да използваме само зелена енергия, как би могло да стане?

Мнениеот Локумът » 31 Мар 2015, 17:11

Аз мога да си го представя и ще е супер, но уви, че заплатите ни не отговарят на това условие за зелената енергия.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Представяте ли си и в България да използваме само зелена енергия, как би могло да стане?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Апр 2015, 13:10

На мен ми звучи много готино това, но пък наистина финансово няма да го издържим, за съжаление, иначе от гледна точка на екологията е страхотно, защото виждаме, че вече сме сринали природата и е добре да направим нещо за нея..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Представяте ли си и в България да използваме само зелена енергия, как би могло да стане?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Апр 2015, 14:39

rabotnata pchela написа:На мен ми звучи много готино това, но пък наистина финансово няма да го издържим, за съжаление, иначе от гледна точка на екологията е страхотно, защото виждаме, че вече сме сринали природата и е добре да направим нещо за нея..

То само това е хубавото на идеята, но за съжаление към момента е неприложима.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта