Кои храни предпочитате топли и кои студени и защо?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Кои храни предпочитате топли и кои студени и защо?

Мнениеот miron » 26 Мар 2015, 15:17

Тези дни си говорихме с моята приятелка, че тя винаги обича да яде много гореща храна, дори сега е в истинска криза, защото ѝ се е развалила микровълновата фурна. :)) Аз да си призная, чак толкова топла храна не обичам

IMG_5382.jpg
IMG_5382.jpg (45.11 KiB) Прегледано 1041 пъти

Но за някои храни съм склонен и да си похапвам горещи, горещи! :) Например мусака – това е единствената храна, която предпочитам топла, че направо и гореща, но да речем оризът винаги ми е бил много по-вкусен студен! Не мога да си обясня за себе си тази разлика, затова се чудя дали и вие имате някакви подобни предпочитания?
Кои храни предпочитате топли и кои студени, и защо? :))
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Кои храни предпочитате топли и кои студени и защо?

Мнениеот kauda » 26 Мар 2015, 16:08

Аз като теб обичам да ям ориза студен, а картофите - горещи. Не знам на какво се дължи това, но така ми е по-вкусно. Чувала съм, че ориза студен е по-диетичен, така че и това не е малка работа ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Кои храни предпочитате топли и кои студени и защо?

Мнениеот Lisica » 26 Мар 2015, 16:18

Ехее, колко красиво и апетитно изглежда това - невероятно просто! :) Точно да ми се прииска да си хапна нещо такова и то толкова горещо,мммм! :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Кои храни предпочитате топли и кои студени и защо?

Мнениеот Snejna » 26 Мар 2015, 17:06

:roll: Не съм се замисляла, освен вкусовите предпочитания, то и за самия организъм кое е по-полезно. Със сигурност не е добре да се храниш нито с много студени, нито с много горещи ястия, от там нататък би трябвало на стомаха ти да му е все тая :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кои храни предпочитате топли и кои студени и защо?

Мнениеот Andrey » 26 Мар 2015, 17:21

Не знам топло, студено, но това на снимката топло ще е жестоко! Сякаш обаче, лютата храна трябва да се хапва топла, за да е още по-огнен и взривяващ вкуса, да не знаеш направо от къде ти е дошло! :lol: :lol: :lol: Аз харесвам много да ям всичко топло, но пък лещата я предпочитам студена! :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кои храни предпочитате топли и кои студени и защо?

Мнениеот Pipilota » 27 Мар 2015, 10:49

Харесвам всичката храна студена, а студената храна разкрива всичките си вкусове, докато топлата не го прави това нещо ;))
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Кои храни предпочитате топли и кои студени и защо?

Мнениеот Lollipop » 27 Мар 2015, 11:42

Pipilota и аз предпочитам повечето неща студени, чушки, сърмите особено студени са божествено вкусни, докато топли са отвратителни :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Кои храни предпочитате топли и кои студени и защо?

Мнениеот S_Milenska » 27 Мар 2015, 13:43

Ако има начин и салатите ще си ям топли, толкова съм свикнала и харесвам топлата храна, че изобщо не понасям студена, мога да не ям дори, но студено не вкусвам :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кои храни предпочитате топли и кои студени и защо?

Мнениеот Andrey » 27 Мар 2015, 15:14

Не знам как може да ви харесва студената храна, аз предпочитам да е топла, разбира се не вряла, но приятна за хапване, дори и филийки ако ям само си ги запичам, за да бъдат топли. Дори съм по-голям привърженик на панирания сладолед пред обикновения, трябва да има нещо топло :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кои храни предпочитате топли и кои студени и защо?

Мнениеот qwerryyy » 27 Мар 2015, 16:41

Не съм се замисляла кои как предпочитам, различно всеки път. :roll: Май мога да си ги хапвам по всеки едни начин, без да ми пречи, нито топлото ми е безвкусно, нито студеното, което е супер, защото така винаги мога да ям и да ми е вкусно :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron