Могат ли да се засадят без почва зюмбюли у дома?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Могат ли да се засадят без почва зюмбюли у дома?

Мнениеот PasDeDeux » 27 Мар 2015, 17:05

Тази година си взех три зюмбюла, които след 3 или максимум 4 дни прецъфтяват, съответно луковичките им остават в малките кофички, които ги продават и сега си стоят така наредени и си чакат.

Много ми се иска да си засея зюмбюлите у дома, но без почва, ама като не съм убедена дали ще стане :roll: Виждала съм зюмбюли като тези, но не зная в какъв период са се озовали по този начин, дали преди това са били в почва и как са успели да цъфнат само накиснати във вода :?: :!:
flowers.jpg
flowers.jpg (11.01 KiB) Прегледано 1066 пъти
Малко се съмнявам да цъфнат зюмбюлите втори път за една година, но пък в кой момент трябва да са извън почвата и кога мога да се оставят да цъфнат само във вода? :roll:
А дали е възможно да престоят цяла година до следващия цъфтеж само с потопени луковици във вода? :roll:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Могат ли да се засадят без почва зюмбюли у дома?

Мнениеот Nightmare » 27 Мар 2015, 17:18

За да се получи този ефект предполагам, че се местят напролет, тъй като зимата трябва да се хранят от някъде, въпреки че не цъфтят, така че може да пробваш догодина да преместиш една от луковиците, но се съмнявам, че ще се получи нещо! :|
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Могат ли да се засадят без почва зюмбюли у дома?

Мнениеот m.vulev » 27 Мар 2015, 17:20

Не ги хаби растенията, тези не зная как да се озовали там, но във всеки случай едва ли могат да преживеят много дълго време по подобен начин :!:
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Могат ли да се засадят без почва зюмбюли у дома?

Мнениеот dinkog » 27 Мар 2015, 17:20

Не съм чул досега 2 пъти да цъфтят зюмбюлите пък и други такива грудкови растения, като лалетата да речем, тъй че май освен за красота да направи нещо подобно, то друг смисъл няма ... :roll:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Могат ли да се засадят без почва зюмбюли у дома?

Мнениеот miron » 27 Мар 2015, 17:32

dinkog написа:Не съм чул досега 2 пъти да цъфтят зюмбюлите пък и други такива грудкови растения, като лалетата да речем, тъй че май освен за красота да направи нещо подобно, то друг смисъл няма ... :roll:

И аз не знам да цъфтят по няколко пъти, но изглежда много красиво така, не е като да са в саксия ;)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Могат ли да се засадят без почва зюмбюли у дома?

Мнениеот Lisica » 27 Мар 2015, 18:11

МНого красиво изглежда, ще пробвам, но по-добре в началото на пролетта, за да могат да цъфнат и изглеждат така иначе няма смисъл.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Могат ли да се засадят без почва зюмбюли у дома?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Мар 2015, 18:24

Много ми харесва, имам у нас едни лалета дали ще се получи да ги засадя по такъв начин в камъчета? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Могат ли да се засадят без почва зюмбюли у дома?

Мнениеот kauda » 28 Мар 2015, 11:58

Е, ефектно изглежда не може да се отрече, но дали и как се поливат???? :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Могат ли да се засадят без почва зюмбюли у дома?

Мнениеот Локумът » 02 Апр 2015, 10:44

Много ефектно изглежда, те продават такива зумбюли, които не са цъфнали и могат да се сложат така, ще е много ефектно, но дали ще изкарат без да се увредят цяла година/
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Могат ли да се засадят без почва зюмбюли у дома?

Мнениеот Rali_hr » 04 Апр 2015, 10:37

Готино изглежда, да се засажда така! :mrgreen: А и много красиво в подобни саксии, мисля да пробвам да си направя ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта