Как да направя по-спокоен съня на детето?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да направя по-спокоен съня на детето?

Мнениеот LaCoquine » 29 Мар 2015, 16:29

Синът ми започна да спи доста неспокойно. Често се буди нощем, а когато спи рита и се върти. Зная това, тъй като решихме да спим тримата в едно легло, след като няколко поредни нощи го откривах буден в легълцето,
image.jpg
image.jpg (20.41 KiB) Прегледано 2084 пъти
но таткото беше принуден да се премести и сега сме само двамата. За сметка на това той стана още по-неспокоен. :(

Не виждам откъде може да идва този проблем, разпитвах учителката, но тя казва, че в градината няма проблеми с децата, а и у дома атмосферата е спокойна :?: :!: Притеснена съм, защото е явно, че не се наспива добре, събужда се кисел и все по-често казва, че го боли главичката и си мисля, че причината е точно това - неспокойния сън. :(

Споделете ми за някакви чайове или други начини, с които мога да направя съня на детето по-спокоен, за да съм сигурна, че няма друга причина за странното му поведение и главоболието! :!:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Как да направя по-спокоен съня на детето?

Мнениеот Мади Ранчева » 29 Мар 2015, 16:32

Защо не опиташ да оставиш едно яйце в чаша с вода под леглото му, чувала съм, че това отнема отрицателната енергия и помага при безсъние! Иначе пак може да опиташ с чайове, но не зная с каква концентрация трябва да са, затова по-добре да питаш в билкова аптека или педито!
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Как да направя по-спокоен съня на детето?

Мнениеот zheleva212 » 29 Мар 2015, 16:34

Защо не птидеш да му леете куршум на детето и да му вържете едно червено конче, ако е от стрес или уруки ще помогне, ако е нещо физиологично, поне ще знаете, че не е на емоционална основа безсънието му!
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Как да направя по-спокоен съня на детето?

Мнениеот Pipilota » 30 Мар 2015, 10:04

Освен чайовете, за които си мислиш, хубаво си помисли, дали детето не спи на топло и не му е горещо. Казвам ти по моите синове - когато им е горещо и се събуждат, въртят се и т.н. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да направя по-спокоен съня на детето?

Мнениеот Lili_pili » 30 Мар 2015, 15:37

Може да няма психологическа причина, а просто ад не му е комфортно на детето, да не му се спи, да не си е изразходило енергията и затова да не спи спокойно, а може би се страхува от нещо, може да сънува кошмари, може да му е горещо, може да има хиляди причини :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да направя по-спокоен съня на детето?

Мнениеот Mauritius » 02 Фев 2017, 16:04

Аз като бях малък, се страхувах да си лягам сам и винаги молех майка ми да остане малко при мен, докато заспя. Да не би момчето ви да има същия проблем?
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как да направя по-спокоен съня на детето?

Мнениеот Malina » 02 Фев 2017, 17:26

Най-вероятно това, което се случва през деня дава ефект върху съня, след като е неспокойно, плаче, нещо от това, което преживява през деня го тревожи. Често се случва с децата в ясла, когато се отделят от майките и жените там често са неподготвени педагогически и тормозят децата, без да искат, или нарочно.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да направя по-спокоен съня на детето?

Мнениеот fairy » 02 Фев 2017, 23:43

Създайте му обстановка - интересно спално бельо, светещи звездички на тавана, интересна нощна лампа.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как да направя по-спокоен съня на детето?

Мнениеот Mon_ton » 03 Фев 2017, 10:06

След като детето не спи спокойно, значи има проблем през деня, колкото и да е забавна и приятна детската стая, докато не се отстрани проблемът, който го има през деня, то няма как да се подобрят нещата.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да направя по-спокоен съня на детето?

Мнениеот mamina » 03 Фев 2017, 11:58

Ако се събужда с писъци и плач, определено има проблем. Или му се събират малко часове спане, защото го е страх да заспи. Ако така кара дни, седмици наред, може би трябва да се потърси професионален съвет.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта