Съществуват ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Съществуват ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи?

Мнениеот S_Milenska » 30 Мар 2015, 13:06

Отново идва лятото и пак се започва с голямото мазане. :!: Ако зимата си позволявам да пропускам ежедневното мазане с крем, то лятото задължително трябва да използвам крем за защита от слънчевите лъчи. :x A толкова да ми е неприятно това мазане, особено когато след това трябва да се обличам: :arrow:

o-WOMAN-SUNSCREEN-facebook.jpg
o-WOMAN-SUNSCREEN-facebook.jpg (28.61 KiB) Прегледано 3063 пъти

Честно да си призная на мен ми омръзва всеки ден да се мажа, че и по няколко пъти на ден! :x :x :x
Има ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи, както измислиха гривна против комари, хаха :) Или пък с храна да речем - храни, които да предпазват от слънчевите лъчи, та поне из града да не се налага да се мажа по няколко пъти на ден? Няма начин да не съществуват ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи! :idea:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Съществуват ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи?

Мнениеот Kremiliya » 30 Мар 2015, 14:30

Не знам да има алтернативни методи, май ако се хапват повече домати по-добре ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Съществуват ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи?

Мнениеот mix_twix » 30 Мар 2015, 14:40

Сигурно има алтернативни начини, наистина храната е много важна, морковите също и магданоза вършат чудеса при слънчевата защита и все пак крема си е най-доброто решение.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Съществуват ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи?

Мнениеот Snejna » 31 Мар 2015, 13:00

Не мисля, че има как да се предпазим от слънцето без слънцезащитни кремове. И на мен не ми е приятно да се мажа и да излизам, особено пък по лицето почвам да се потя и т.н. и се чувствам много некомфортно, но няма как.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Съществуват ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи?

Мнениеот nadqta » 31 Мар 2015, 16:32

Яжте колкото си искате домати, но и се пазете! В последните години много ме е страх да излизам на слънце, става толкова жарко, колкото никога не съм усещала, не мога да повярвам как от лято на лято положението се влошава! Какво и да изобретят се съмнявам, че ще мога да се разделя с моите слънцезащитни кремове!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Съществуват ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи?

Мнениеот Локумът » 31 Мар 2015, 17:13

Кремът най-сигурен, пък те морковите и доматите са бял кахър :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Съществуват ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи?

Мнениеот Коцева » 09 Апр 2015, 17:05

Малък шанс с това жестоко слънце да може да ни предпази нещо друго, освен дебел слой слънцезащитен лосион и сянка :idea: Като по-млада никога не съм изгаряла, но в последните години съм като рак, щом изляза на слънце, мисля че това е достатъчно показателно защо е добре да се стои на сянка!
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Съществуват ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи?

Мнениеот Monika_Spasova » 09 Апр 2015, 20:19

Коцева написа:Малък шанс с това жестоко слънце да може да ни предпази нещо друго, освен дебел слой слънцезащитен лосион и сянка :idea: Като по-млада никога не съм изгаряла, но в последните години съм като рак, щом изляза на слънце, мисля че това е достатъчно показателно защо е добре да се стои на сянка!

Точно заради това на морето най-харесвам капанчетата! :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Съществуват ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи?

Мнениеот Lollipop » 14 Апр 2015, 10:51

Няма как да се защитиш освен с крем, това е истината, какво ли не пробвах вече, но вечно изгарям, даже от сега започнах да се мажа с крем.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Съществуват ли алтернативни начини за защита от слънчевите лъчи?

Мнениеот Локумът » 21 Юни 2016, 15:22

Определено си трябва яко мазана, за да се предпазиш, то ако ставаше само с ядене, нямаше да има препарати за мазане, а щяхме да ходим в зеленчуковия магазин всичките. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта