Има ли упражнения, които да помагат при оток на краката?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Има ли упражнения, които да помагат при оток на краката?

Мнениеот nadqta » 30 Мар 2015, 16:07

Откакто започнах работа в офис, краката ми са постоянно подути и се сетих дали не е добре да се правят някакви упражнения, за да не се случва това?
Намерих тези варианти за упражнения при оток на краката, но не съм убедена дали ще стане, тъй като в офиса няма къде да легна, за да ги правя :roll:
Otok_krak.jpg
Otok_krak.jpg (16.96 KiB) Прегледано 2846 пъти
Не зная какви други упражнения биха могли да са от помощ при оток на краката и как можем да ги избегнем?

В последно време се опитвам да избягвам да хапвам солени храни и други, които задържат течности :idea: Въпреки това не виждам особена разлика :( Какви съвети можете да ми дадете за упражнения, с които да избягам от отока на краката по някакъв начин :!:
Предложете ми някакви упражнения, които мога да правя и офиса :!: :!: :!:
Благодаря предварително :)
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Има ли упражнения, които да помагат при оток на краката?

Мнениеот LEILA » 30 Мар 2015, 16:10

Опитай по-често да ги изпъваш напред, а също и от право положение да ги свиваш към дупето :idea: За друго не се сещам, но е важно движението :!:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Има ли упражнения, които да помагат при оток на краката?

Мнениеот lini_leni » 30 Мар 2015, 16:14

Опитай да имитираш ходене, а също може да си вземеш един от тези степери за аеробика и да си качваш краката на него, ако положението е толкова зле.
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Има ли упражнения, които да помагат при оток на краката?

Мнениеот kalinka-kuku » 30 Мар 2015, 16:38

Не знам дали има такива упражнения, но не е ли най-добре просто да вдигаш краката си на високо вечер, аи когато посядаш?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Има ли упражнения, които да помагат при оток на краката?

Мнениеот niya_mazova » 31 Мар 2015, 14:59

marsu написа:Не знам дали има такива упражнения, но не е ли най-добре просто да вдигаш краката си на високо вечер, аи когато посядаш?

Не винаги има как, а наиситна е много лошо, не само отоци на краката, а и разширени вени, както и хемороиди заплашват хората на подобен тип работа, много е страшно, но хем да не си прав по цял ден, хем да не си седнал :D :D
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Има ли упражнения, които да помагат при оток на краката?

Мнениеот Lisica » 31 Мар 2015, 15:23

niya_mazova написа:
marsu написа:Не знам дали има такива упражнения, но не е ли най-добре просто да вдигаш краката си на високо вечер, аи когато посядаш?

Не винаги има как, а наистина е много лошо, не само отоци на краката, а и разширени вени, както и хемороиди заплашват хората на подобен тип работа, много е страшно, но хем да не си прав по цял ден, хем да не си седнал :D :D

Най-хубаво да има баланс и движение и стоене, иначе не е работа, затова след 3-4 часа стоене е хубаво да се раздвижим :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Има ли упражнения, които да помагат при оток на краката?

Мнениеот nadqta » 31 Мар 2015, 16:21

Наистина оценяваш това, когато се наложи да работиш или в едната или в другата позиция на тялото. Известно време откарах в офис на Близу, където работех на щъркелче иии беше кошмар за краката ми, нямаше шанс да ги вдигна никъде, освен у дома, но е добре да се раздвижват, за да не се подуват! :)
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Има ли упражнения, които да помагат при оток на краката?

Мнениеот kauda » 31 Мар 2015, 16:34

nadqta написа:Наистина оценяваш това, когато се наложи да работиш или в едната или в другата позиция на тялото. Известно време откарах в офис на Близу, където работех на щъркелче иии беше кошмар за краката ми, нямаше шанс да ги вдигна никъде, освен у дома, но е добре да се раздвижват, за да не се подуват! :)

О, много е гадно да си на крак целия ден. Аз работих в хранителен магазин и имаше забрана, която беше да не се облягаме дори по щандовете истински кошмар за краката е това!
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли упражнения, които да помагат при оток на краката?

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Май 2016, 13:44

Сега м,и се налага да съм по цял ден на крак и направо е убиец за краката, толкова ми отичат. Като се прибера и веднага ги дигам на 3-4 възглавници и ги мятам нагоре надолу :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Има ли упражнения, които да помагат при оток на краката?

Мнениеот iwoni » 27 Май 2016, 14:38

Не знам какви ще са тези упражнения за подути крака, които ще могат да се правят в офиса. Вкъщи най-добре ги вдигаш или правиш ножицата или свещта. Аз в офиса често си напомням да не си кръстосвам краката един върху друг. Така съм забелязала, че наистина по ми отичат.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14


Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта