Как се справяте със загорелите тави – има ли лесен начин?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот Lili_pili » 03 Апр 2015, 09:38

Петя Димитрова написа:Да се включа и аз , при такива ситуации взимам сода и пак се търка здраво, но както беше споменато тук , купих си калена тава ,да наистина тежка но се мие много лесно ако я оставя за миене на сутринта или за след някакво време просто я накисвам калената тава и се измива супер лесно, а и други тави съм накисвала с препарат сетих се един на медикс за загорели мазнини и той вършеше работа бял като крем е по принцип за котлони е май но съм го ползвала и за тави но после го плакна доста добре за да не остава от него за всеки случай в смисъл с по - топла вода много хубаво го плакна!

Петя би ли казала каква е тази Калена тава? За първи път чувам? :?:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот miron » 03 Юни 2016, 15:43

Скоро изчистих нещп много изгоряло, само след като го бях оставил малко да се накисне, после с телта и работите светнаха. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот black » 08 Юни 2016, 14:29

Най-често ползвам оцет и сода, когато трябва да изчистя загоряла тенджера или тава. Вече и толкова препарати има за тази работа.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот gabinka_80 » 22 Дек 2016, 13:55

Обикновената тава си я търкам с тел дори, но почне ли веднъж да загаря, тя винаги ще загаря.
Имам и керамична, в нея нямам проблем,каквото остане го прибирам в една чиния и в хладилника. А тавата я накисвам в малко топла вода и от там и измивам много лесно.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот red_eyes » 22 Дек 2016, 15:31

Едно хубаво накисване и после всичко пада.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот Lisica » 29 Дек 2016, 12:40

Със сода и оцет се почивстват, но аз вече слагам хартия за печене на всичко и нямам проблеми!
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот penny » 29 Дек 2016, 14:31

Lisica написа:Със сода и оцет се почивстват, но аз вече слагам хартия за печене на всичко и нямам проблеми!


И на манджите, които са на фурна ли? :shock:
Аз така готвя, че не ми загарят тавите :grin: .
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот skyfly » 25 Окт 2017, 15:18

Азмного обичам препечена храна, така че и тавите ми позагарят, а и не е само да го сготвиш така, че да не залепят. Примерно баница, винаги остава по дъното, аз я правя редена, не я навивам, и я правя с малко мазнина, не обичам мазнибаници, ето това си залепя по дъното. Картофите ако са по-препечни, а не 'сварен" тип, също залепват за дъното. Мусака, ако правя, обичам заливката да хване коричка, по дъното не, по стените където е била заливката става доста препечено и залепва. Снощи правих зеле, обичаме го много препечено - тавата ми п остените отново има нужда от търкане. На нещата, които знам, че залепват, като картофи, печива, когато пека само месо - винаги слагам хартия за печене. После само сгъвам и в коша, няма излишно миене и търкане.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот Pipilota » 18 Дек 2017, 13:38

Затова с енаучих вече, на всяко нещо да слагам хартия за печене и го нямам този проблем, и по-голямо парче, за да покрива и отстрани ръбовете на тавата. :mrgreen: Иначе другото е търкане с телта и накисване.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот Eli_Ilieva » 03 Фев 2018, 21:43

За какви ястия може да се използва хартията за печене
Eli_Ilieva
 
Мнения: 31
Регистриран на: 24 Яну 2018, 23:11

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта