Как се справяте със загорелите тави – има ли лесен начин?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как се справяте със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот lini_leni » 30 Мар 2015, 16:41

Скоро научих една рецепта за цяло печено пиле и често го правя, но след това мноооого трудно мия тавата! Дори имам една, която е само с тази цел - много кофти изглежда, но никога не мога да я измия като хората, затова съм решила само за такива ястия да я ползвам :idea:

Та рецептата ми изглежда по този начин, съответно можете да видите и каква е тавата под него и да се сетите за какво иде реч при миенето й :D
wit.jpg
wit.jpg (66.72 KiB) Прегледано 2748 пъти
Много ми е трудно с тези загорели тави, още повече като съм се върнала преди малко от маникюр и се налага същия или на следващия ден да мия тава :evil: :evil: :evil: :evil:

Вие как се справяте със загорелите тави и мислите ли, че има лесен начин, по който могат да бъдат измити :?: Какви препарати използвате и как по-лесно ще можем да се справим със загорелите тави :roll:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот PasDeDeux » 30 Мар 2015, 16:45

Вече почти за всички ползвам хартия за печене, вярно след това пак се налага да мия водата, но не е така загоряла, супер удобно е - препоръчвам :idea: :)
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот Loreyn » 30 Мар 2015, 16:47

Купила съм си една керамична тавичка и съм доста доволна с нея, а и винаги процедирам така - вадя храната от фурната :arrow: местя я в чиния :arrow: накисвам съда :arrow: мия след макс 30мин. ;)
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот miron » 30 Мар 2015, 16:49

Loreyn написа:Купила съм си една керамична тавичка и съм доста доволна с нея, а и винаги процедирам така - вадя храната от фурната :arrow: местя я в чиния :arrow: накисвам съда :arrow: мия след макс 30мин. ;)

Оо, това много грижовно, а си сготвила една огромна тава с ориз къде ще я местиш, а друга тава ли? :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот rabotnata pchela » 31 Мар 2015, 16:14

Хаха, аз съм много немарлива, признавам си. Не мога веднага да седна да мия чинии, добре че могат да се накиснат и винаги се измиват :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот MGB » 31 Мар 2015, 17:10

miron написа:
Loreyn написа:Купила съм си една керамична тавичка и съм доста доволна с нея, а и винаги процедирам така - вадя храната от фурната :arrow: местя я в чиния :arrow: накисвам съда :arrow: мия след макс 30мин. ;)

Оо, това много грижовно, а си сготвила една огромна тава с ориз къде ще я местиш, а друга тава ли? :)

Е, какво толкова има и аз го правя този номер, за да мога лесно да измия тавата! Аз просто пресипвам това, което съм сготвила е една средна йенска тенджерка, а и никой не готви за 40 души, за да се налага да пресипва готвеното в друга тава. :idea: Плюс това, когато разсипеш на порцийки, то остава максимум за още веднъж да се яде, поне при мен е така! ;)
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот Lili_pili » 31 Мар 2015, 17:22

Аз пък готвя само по малко колкото да се изяде на един път и толкова ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот Локумът » 01 Апр 2015, 08:13

Ние сме му намерили лесния начин унас, всичко печем в/у хартия за печене, после няма търкане, само измиваш и толкова :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот Ваня Стойчева » 01 Апр 2015, 17:12

Локумът написа:Ние сме му намерили лесния начин у нас, всичко печем в/у хартия за печене, после няма търкане, само измиваш и толкова :)

Това е много хитро, аз ако готвя риба, винаги така правя, защото е супер трудно да се измие тавата после от риба точно, или пък от ориз ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как се справите със загорелите тави – има ли лесен начин?

Мнениеот Петя Димитрова » 02 Апр 2015, 17:30

Да се включа и аз , при такива ситуации взимам сода и пак се търка здраво, но както беше споменато тук , купих си калена тава ,да наистина тежка но се мие много лесно ако я оставя за миене на сутринта или за след някакво време просто я накисвам калената тава и се измива супер лесно, а и други тави съм накисвала с препарат сетих се един на медикс за загорели мазнини и той вършеше работа бял като крем е по принцип за котлони е май но съм го ползвала и за тави но после го плакна доста добре за да не остава от него за всеки случай в смисъл с по - топла вода много хубаво го плакна!
Петя Димитрова
 
Мнения: 16
Регистриран на: 31 Мар 2015, 17:36

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта