Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот Yunona » 27 Ное 2016, 18:21

vanusha написа:А аза почистването има шпатули точно за керамичен плот, които не недраскват. Лошо е да се използват постоянно препарати, защото изтъняват.


Специалните шпатули наистина вършат добра работа, но това с изтъняването на стъклокерамиката от препарати е суперзабавно заключение :) Моят плот е на 15 години, почти всеки ден го минавам с препарат за стъклокерамика и му няма абсолютно нищо. Това е много, ама много здрав материал, как ще изтънее от забърсване с гъбка и препарат??
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот Rali_hr » 29 Ное 2016, 15:02

За плота не знам, дали изтънява или му се случва нещо, но аз съм хвърлила вече фурна, заради търкането с препарати. Сега като пич си търкам фурната със сода и нямам проблем, вече е на 4 години, предишната същата марка излетя за 3 години, от моето често миене с Циф, и подобни. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот lussy » 29 Ное 2016, 16:03

Телените гъби и препаратите на киселинна основа напълно са забранени за керамичния ми плот :smile: . Най-често го чистя с лимонов сок или оцет. Чакам да изстине и тогава.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот Monika_Spasova » 29 Ное 2016, 16:04

Аз си го чистя с лимон! От както намерих тая цака нямам проблеми и дори сякаш не се омазнява толкова лесно след като го използвам.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот pravilno » 30 Ное 2016, 12:50

Моят пък стана някак си на петна, избледня сякаш. Не знам защо така се получи. Не го почиствам с някакви силни препарати.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот Guppy » 30 Ное 2016, 14:56

pravilno написа:Моят пък стана някак си на петна, избледня сякаш. Не знам защо така се получи. Не го почиствам с някакви силни препарати.

много странно! Но сигурно се е износил с времето... на ми се е случвало, но аз по принцип не успявам да го поддържам като нов.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот puhcheto » 01 Дек 2016, 11:02

Може материалът да е по-некачествен и затова да си е променил цвета. Не знам възможно ли е това.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот Kaya » 01 Дек 2016, 13:14

Дали не се е отлепил плота и се получават "балончета" долу.. друго обяснение не виждам, все пак той си е от един цял материал и няма как да се получат петна. :roll:
А за почистването и аз си карам с препарати веднъж месечно, а по-често чистя с кърпички от Лидл имат точно за кухненски повърхности. С нея забърсвам след всяко готвене.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот Rali_hr » 06 Яну 2017, 16:38

Те плотовете са по-идръжливи, но все пак може да е станало някакво напукване.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот Pipilota » 07 Яну 2017, 19:33

Кърпичкитеот лидл използвам след всяко готвене, акогато не ме мързи, демек веднъж на 2-3седмици изгърквам с циф и мекичка гъба. Нямам проблеми с мръсотията, защото успявам да поддържам добървид, т.е. въпреки рядко тоползване на препарат, не е мръсно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта