Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот Loreyn » 30 Мар 2015, 17:10

Преди около две седмици се обзаведохме с керамичен плот, но все не съм наясно с какво мога и с какво не мога да го чистя?!
Видях разни съвети като този,
cisteni1b.jpg
cisteni1b.jpg (23.12 KiB) Прегледано 6957 пъти
които ми се сториха от безумни по-безумни!

От опасения да не надраскам керамичния плот, в повечето случаи едва до потърквам с гъбата и залагам най-вече на силата на препаратите! :idea:
Не зная в един момент ако изкипя мляко или нещо подобно как бих могла да почистя котлона или ако пък пържа нещо?! :oops: :(

Какви съвети за почистването на керамичния плот можете да ми дадете, така че да си е чистичък и в същото време да не го драскам? А всъщност знаете ли при какви условия може да се надраска, например ако използвам от този тип абразивни препарати като Роли? :?:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот penny » 30 Мар 2015, 17:12

С това и аз не бих опитала, но вкъщи имаме една мека четка с такава по-дълга дръжка, продават ги навсякъде, та се справяме с нея, като преди това напръсквам с Мегльо, абсолютно всичко разтваря, накрая само избърсвам и готово :idea: :)
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот Harmony » 30 Мар 2015, 17:14

Аз го чистя керамичния котлон с парче лимон, ако положението е много зле слагам и малко сода, но съвсеем малко и мен ме е страх да не се надере, затова не прекалявам :idea:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот Lisica » 30 Мар 2015, 17:16

Бърши след всяко ползване. Майка ми има една шпатула, която е специално за керамичен плот и не надрасква, ако е изкипяло млякото :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот magda » 01 Апр 2015, 14:21

Винаги взимам различен препарат, но винаги гледам да става за почистване на керамични плотове, така че това мога да те посъветвам, те добре си вършат работата
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Апр 2015, 14:35

То наистина най-добрият начин е да се чисти след всяко ползване. :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот S_Milenska » 03 Апр 2015, 11:25

Плота гледам да го бърша веднага след ползване, а ако пържа нещо си слагам едно фолио наоколо, защото като напръска много става гадно :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот borkova » 24 Апр 2015, 13:29

S_Milenska написа:Плота гледам да го бърша веднага след ползване, а ако пържа нещо си слагам едно фолио наоколо, защото като напръска много става гадно :)

А дали при индукционните котлони ще има проблем ако се сложи фолио на целия плот и не се избегне самия котлон :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот vanusha » 24 Ное 2016, 12:27

borkova написа:
S_Milenska написа:Плота гледам да го бърша веднага след ползване, а ако пържа нещо си слагам едно фолио наоколо, защото като напръска много става гадно :)

А дали при индукционните котлони ще има проблем ако се сложи фолио на целия плот и не се избегне самия котлон :roll:

Той няма да нагрее тогава, котлона си работи само с правилния уред, затова по-добре кврамичен, отколкото тея модерните. А аза почистването има шпатули точно за керамичен плот, които не недраскват. Лошо е да се използват постоянно препарати, защото изтъняват.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Как чистите керамичния плот, така че да не се надраска?

Мнениеот klara » 26 Ное 2016, 22:16

Нужно ли е да се ползват чак препарати? Не се ли почиства само със забърсване? Не загаря май чак толкова на тези котлони.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта