Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот zheleva212 » 22 Дек 2016, 17:18

Има си и групички, които пускат само салатки и здравословни ястия и те се увеличават като че ли. Има някаква промяна в храненето на българина, поне при по-младите.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот vanusha » 28 Дек 2016, 12:16

zheleva212 написа:Има си и групички, които пускат само салатки и здравословни ястия и те се увеличават като че ли. Има някаква промяна в храненето на българина, поне при по-младите.

При младите може и да има то в някакъв много тесен кръг.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот klara » 28 Дек 2016, 13:07

Не, не се случва, тук децата затлъстяват и вместо родителите им да потърсят специализирана помощ и консултация, викат и се карат на детето си защо яде толкова много и защо се тъпче и то с храна, която те му купуват и дават!!! Онзи ден точно това наблюдавах на улицата.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот vanusha » 20 Яну 2017, 10:24

klara написа:Не, не се случва, тук децата затлъстяват и вместо родителите им да потърсят специализирана помощ и консултация, викат и се карат на детето си защо яде толкова много и защо се тъпче и то с храна, която те му купуват и дават!!! Онзи ден точно това наблюдавах на улицата.

Какво точно си видяла, че не ми стана ясно?
иначе мога да разкажа част от моето детство, родителите ми нямаха навика да готвят, ядяхме постоянно суха храна, веднъж седмично майка ми готвеше, иначе карахме на кюфтета, кебапчета, пържоли, пиле на грил, и всичко с единствена "салата" от кетчуп, майонеза, сирене и бял хляб. Бяха си дебела. Майка ми ми се караше, че съм дебела, а не правеше нищо да ми помогне това да не бъде така. Чак когато пораснах сама промених всичко, което ми беше за променяне.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот lussy » 20 Яну 2017, 12:17

Притеснителното е родителите да не решават самоволно да подлагат детето си на диети, без да са се консултирали със специалист. Просто защото им се струва по някаква причина, че то трябва да спазва.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Локумът » 20 Яну 2017, 13:05

lussy написа:Притеснителното е родителите да не решават самоволно да подлагат детето си на диети, без да са се консултирали със специалист. Просто защото им се струва по някаква причина, че то трябва да спазва.

Коер толкова трбява да се обсъжда със специалист, да се почне редуциране на храната? Да се сменят саламите с месо, да се замени белия хляб с пълнозърнест, да се сменят картофите в традиционната вечеря със зеленчуци, или да се смени соса като майонеза, с такъв от авокадо смесено с кисело мляко примерно?
Поне родителите могат да направят малки и полезни крачки, а после ако има нужда за доизкусуряване да тръгнат да търсят специалист. Не да се хвърлят до днеска яли полуфабрикати, утре да ядат по 200 грама порция от зеленчуци със сьомга и точно 4 дена ще изкарат преди да зарежат всичко.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Snejna » 20 Яну 2017, 13:30

Толкова малко хора в наши дни обръщат внимание на храненето и това, колкото и да не искаме да е така, всъщност е истината. Останалото е някакъв параван и правене, но не се получава. От всички хора, които познавам, в две семейства се опитват да се хранят здравословно - едните, все от утре и им се получава около 1 път на седмица, при другите, ядат здравословно от време на време и те, но след 10 минути покрият здравословното с мезета и хляб. :roll:
У нас също е така, децата глдат, изграждат вредни хранителни навици и дебелят.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Яну 2017, 16:03

Аз пък смятам, че в наши дни родителите повече започнаха да мислят за здравето на децата си и искат те да изглеждат добре, а и да бъдат здрави! Времето, когато родителите не мислеха за това са май нашите родители... :roll: Затова асега сме млади и дебели. :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот gabinka_80 » 20 Яну 2017, 16:56

Младите майки се замислят все повече за здравето на децата си и вярват, че то е пряко свързано с начина на хранене, което е страхотно. Важно е да се каже, че няма късен влак за хващане, в смисъл ако вие и детето ви сте яли боклуци 2-3-5-10 години, никога не е късно да промените начина си на хранене и тялото ви ще ви бъде благодарно, че сте го направили!
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Pipilota » 20 Яну 2017, 17:20

gabinka_80 написа:Младите майки се замислят все повече за здравето на децата си и вярват, че то е пряко свързано с начина на хранене, което е страхотно. Важно е да се каже, че няма късен влак за хващане, в смисъл ако вие и детето ви сте яли боклуци 2-3-5-10 години, никога не е късно да промените начина си на хранене и тялото ви ще ви бъде благодарно, че сте го направили!

Тук съм съгласна! У нас почнахме да обръщаме внимание на храненето може би преди година две, децата ми вече бяха големи, не съжалявам за миналото, няма да го променя, сега се старая да живеем по-добре и правя всичко възможно да го постигна. Дали наистина става или не не мога да знам. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта