Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Яну 2017, 08:58

Хубаво е, че родителите мислим повече за здравето на децата, до преди 20-30 години дебелото дете, беше знак за здраво дете, щом се храни добре, значи е здраво, но вече става ясно и се вижда, че здравото дете е слабо, жизнено, пъргаво и гъвкаво. нека родителите да се грижат за здравето на децата си!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Яну 2017, 11:21

Доста дебели деца има покрай моя син, малко от родителите им мислят за това и за здравето им. :roll: Не знам защо се мисли, че всичко ще се израсте.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Elica » 22 Яну 2017, 12:31

rabotnata pchela написа:Доста дебели деца има покрай моя син, малко от родителите им мислят за това и за здравето им. :roll: Не знам защо се мисли, че всичко ще се израсте.

Колкото и тук във форума хората да са различни, то повечето почти не обръщат внимание на здравословното хранене и на килограмите на децата. Колко от родителите водят децата си на диетолог?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот franky » 23 Яну 2017, 11:11

rabotnata pchela написа:Доста дебели деца има покрай моя син, малко от родителите им мислят за това и за здравето им. :roll: Не знам защо се мисли, че всичко ще се израсте.


Защото някои деца наистина в пубертета загубват килцата си и стават слаби за разлика от предходните си години. И затова на някои родители може би им е трудно да различат проблемното затлъстяване от пухкаво дете. Според мен трябва да се допита човек, ако види, че има драстична промяна в апетита на детето и килограмите започнат главоломно да се покачват.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот dinkog » 23 Яну 2017, 11:57

franky написа:
rabotnata pchela написа:Доста дебели деца има покрай моя син, малко от родителите им мислят за това и за здравето им. :roll: Не знам защо се мисли, че всичко ще се израсте.


Защото някои деца наистина в пубертета загубват килцата си и стават слаби за разлика от предходните си години. И затова на някои родители може би им е трудно да различат проблемното затлъстяване от пухкаво дете. Според мен трябва да се допита човек, ако види, че има драстична промяна в апетита на детето и килограмите започнат главоломно да се покачват.

Не съм съгласен с това,което казваш, то хубаво ще го израсте през пубертета, но едно пухкаво дете никога не става чак слабо, поотслабва - да, но не придобива идеална фигура, остава за цял живот зависимо към храната и като мине пубертета пак се закръглят. А няма лошо в това един човек да е слаб цял живот. :roll:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Mon_ton » 23 Яну 2017, 13:11

И аз съм на мнение, че дебелото дете си остава дебел възрастен, колкото и да подобри тялото си през различните години от растежа си, изначало начина на хранене е сбъркан и създава лоши навици за хранене за целия живот, което естествено води до напълняване, ако не се предприемат мерки.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Elica » 25 Яну 2017, 17:02

Mon_ton написа:И аз съм на мнение, че дебелото дете си остава дебел възрастен, колкото и да подобри тялото си през различните години от растежа си, изначало начина на хранене е сбъркан и създава лоши навици за хранене за целия живот, което естествено води до напълняване, ако не се предприемат мерки.
:goodpost:
Нали сега много се говори, че децата от малки изграждат хранителните си навици, нека да повярваме на това..
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот отчаяна » 25 Яну 2017, 22:08

Не е задължително, знаем много добре, че ако като деца родителите им не са ги хранили точно по правилата, като тийнейджъри или по-големи могат да започнат да се интересуват и да се хранят здравословно. А и има пухкави деца, които се превръщат в стройни младежи и девойки. Познавам поне трима такива.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Яну 2017, 10:23

отчаяна написа:Не е задължително, знаем много добре, че ако като деца родителите им не са ги хранили точно по правилата, като тийнейджъри или по-големи могат да започнат да се интересуват и да се хранят здравословно. А и има пухкави деца, които се превръщат в стройни младежи и девойки. Познавам поне трима такива.

Има, разбира се, както има и обратното - деца, цял живот ограничавани и под режим, да станат мечета, като възрастни. :mrgreen: Но все пак навиците от малки са най-най-определящи.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот silver933 » 29 Яну 2017, 09:20

Като децата ядат банички, положението ще е такова, ако им се промени и редуцира начина на хранене, може и да се оправят нещата. постоянно се ядат зрънчовци и чипсове, солети, банички и какво ли още не, погледнете една кулинарна група, нацепва се българина да яде сладко и тесто.. какво очакваме после, да имаме слаби деца ли? От къде да дойдат тея слаби деца, след като ги угояваме като за последно?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron