Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Malina » 29 Яну 2017, 11:02

silver933 написа:Като децата ядат банички, положението ще е такова, ако им се промени и редуцира начина на хранене, може и да се оправят нещата. постоянно се ядат зрънчовци и чипсове, солети, банички и какво ли още не, погледнете една кулинарна група, нацепва се българина да яде сладко и тесто.. какво очакваме после, да имаме слаби деца ли? От къде да дойдат тея слаби деца, след като ги угояваме като за последно?

Мисля, че причината е в липсата на време, не толкова на информацията, един вид - от утре вече ще ядем по-добре, но майкат асе прибира вечер и прави нещо на бързо, не остава време за пълноценна храна за ученика и така.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот M.Tasheva » 30 Яну 2017, 14:17

Не съм съгласна, че не може да се реагира адекватно за пълноценна вечеря. Колкото и да е малко времето, все може да се измисли. Дори пилешко филе на скара и зелена салата е нещо постижимо, вкусно и хубаво за вечеря.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Snejna » 02 Фев 2017, 12:21

M.Tasheva написа:Не съм съгласна, че не може да се реагира адекватно за пълноценна вечеря. Колкото и да е малко времето, все може да се измисли. Дори пилешко филе на скара и зелена салата е нещо постижимо, вкусно и хубаво за вечеря.

Това всъщност си е една страхотна вечеря, но въпросът е колко домакини имат желанието и времето да я приготвят. Далеч по-лесно е да се поръча пица, или да се опекат едни картофи, вместо да се дават излишни пари за салата. Това е философията на нашия народ. Вижте децата по улиците, колко са пълни!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Rali_hr » 02 Фев 2017, 13:23

Според мен по-основно е това, че здравословното е скъпо и преди някой да ме прекъсне, ще направя прост разчет - вземеме 1/4 от пакет ориз - около 1 лев, вземаме половин кг месо - 4лева, и хоп, за 5 лева имаме вечеря за 4 членно семейство. Мазна и вредна. :mrgreen:
Сега да видим предложението от горе за филето пилешкото и зелената салатата - вкусна зимна зелена салата - 1 маруля или каквато и да е там зеления - 2 лева, малко чери домати или други домати за вкус и една краставица, малко зелен лук - още около 4 лева, стават до тук 6 лева само за салатата.
Отделно имаме още поне още около 8 лева за близо килограм пилешко филе. :) И става една вечеря за 15 лева... ей това е причината нашите деца да са дебели. Никой не може да ме убеди, че е евтино да се храни човек така, че е сравнимо с горния пример, защото не е.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Фев 2017, 14:41

Rali_hr написа:Според мен по-основно е това, че здравословното е скъпо и преди някой да ме прекъсне, ще направя прост разчет - вземеме 1/4 от пакет ориз - около 1 лев, вземаме половин кг месо - 4лева, и хоп, за 5 лева имаме вечеря за 4 членно семейство. Мазна и вредна. :mrgreen:
Сега да видим предложението от горе за филето пилешкото и зелената салатата - вкусна зимна зелена салата - 1 маруля или каквато и да е там зеления - 2 лева, малко чери домати или други домати за вкус и една краставица, малко зелен лук - още около 4 лева, стават до тук 6 лева само за салатата.
Отделно имаме още поне още около 8 лева за близо килограм пилешко филе. :) И става една вечеря за 15 лева... ей това е причината нашите деца да са дебели. Никой не може да ме убеди, че е евтино да се храни човек така, че е сравнимо с горния пример, защото не е.

Ще мине някой привърженик на здравословното храненеи ще каже, че грешиш, но и според мен си права и съдя по себе си. От кога искам да сготвя у нас точно това описаното горе, ама пусто, хич нямам излишни пари да го направя. Довечера на спагети и се надяваме, че ще ядат малко, че да не дебелеят. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот pitanka » 09 Фев 2017, 10:43

И аз купувам марули, краставици, домати и зелен лук през зимата, но не знам колко правя услуга на себе си и хората около мен заради това нещо. Купих веднъж краставици от Гърция, няма да говоря за цената каква беше, по-важното е, че като я обелих миришеше на химия и препарати, а като опитах вкуса беше просто смъртоносен, все едно опитвам направо безброй химични елементи. Всичко отиде в коша, хвърлих си парите в боклука. И оттогава не купувам краставици, но без зелена салата почти не оставаме. Не е нормално за мен зимно време да ги ядем, но се подлъгваме. Та всичко е много относително. Колкото до парите, за ориз, боб, леща не се дават много, но също са си полезни и е добре да присъстват често на масата. :smile: Не е задължително да ядем всеки ден киноа или другите модерни разновидности. Салати могат да се правят и от други зеленчуци, аз редувам зелената със зелева или ряпа.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Pipilota » 09 Фев 2017, 11:15

И тя салатата от маруля и нещо допълнително при нея и отидоха 10 лева за вечерята. :lol: Абе скъпо си е, и аз съм на това мнение. Ядем уж здравословно, избираме подбираме, ама не излиза никак евтино, затова не мога да кажа, че ежедневно е това.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Фев 2017, 13:33

Все пак, въпреки че смятам, че си е скъпо, повечето е и до самосъзнание. Да, може да не се яде салата с пилешко, която толкова обичаме като комбинации и вкусове, но едни пълнозърнести спагети със зеленчуци е невероятна вкусна идея и вечеря. Друго готино, което може да се предложи и за децата е добре и за възрастните, аи става за носене на училище, това са аедни хубави мъфини, които спокойно могат да се направят с пълнозърнесто брашно, да се замени захарта с мед и фурми.
Днес моя е например с банички в тавичка за мъфини - в кора от баничка (вижте колко малко тесто), сложих малко спанак, зелен лук, малко кашкавал и едно яйце. :) Бързо, лесно, вкусно и диетично, в допълнение с чери домати или краставички е идеално за следобедите на вашето дете, когато то си огладнява стабилно след обяда, който може и да не му е бил по вкуса. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот pravilno » 10 Фев 2017, 11:15

Сега поне има толкова информация и когато не е породен проблемът от някакво заболяване, сядаш, четеш и в приготвянето на храната се стремиш да предложиш най-доброто според възможностите си.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот gabinka_80 » 27 Мар 2017, 15:14

Четеш, само че често това, което се препоръчва е абсурдно, като яденето на въглехидратиа при некои заболявания, щото видиш ли после няма даима енергия горкия човек, ако не е изял една баница, Мисленето ни е малко и лесно ни се промиват мозъците, затова и децата са ни дебелички.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта