Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот Pipilota » 31 Мар 2017, 10:36

Опитват се да се вкарат някакви движения, като в Англия от тези .. на Джейми Оливър и у нас, само че не вярвам да се получи, тук и родителите не сме заинтересовани за това да се случват нещата и да има положителни неща за децата. Тук се ядат кроасани и да минава и да заминава.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот silver933 » 10 Апр 2017, 13:50

Аз си мисля, че по света имат много по-добра култура и организация в храненето. Не мога да кажа къде точно, но жена ми ми разказа нещо, което я е впечатлило, разказ от фейсбук.
Та, въпросното нещо какво е. Там децата трябва да се хранят в училище здравословно. Носят си храна от вкъщи, която се проверява, ако има вафли, бисквити, чипс, то просто се изхвърля без обяснения и без никой да се сърди. Няма възможност от стола да се купят вафли за 10 стотинки и кубети, както по нашите столове. :!:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот queenie » 10 Апр 2017, 21:06

Напълно съм съгласна с по- горното мнение. Важна е културата на хранене вкъщи, но и в училищата. Децата задължително си хапват там, а това, което се предлага в лавките е отврат- от вредно, по- вредно.

Мисля си, че по- скоро трябва да се работи към превенция на затлъстяването, защото тези диети може да увредят психиката на детето- тези анорексии и булимии от какво се получават...?

Спортуването на децата след 4 клас е голям проблем- те просто нямат време за това. Имат по 7 уч. часа почти всеки ден, а през останалото им свободно време трябва да си научат. Курсовете, които се организират в училищата (напр. народни танци) започват преди приключването на 7- ия час и са по -скоро за малките. След 4 клас те влизат в пубертета и при това вредно хранене и липса на движение затлъстяването е гарантирано.
queenie
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:50

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Апр 2017, 21:36

Оф.. :) не знам какво да кажа, децата наистина ядат боклуци и много въглехидрати. Просто като се замислим храненето им около 80% е от субпродукти. :-| Направо не знам какво да кажа.., в училищата започват с филии, после ядат плод (не всеки път), на обяд манджичка с картофки, ориз, хляб, за слдеобед им пращаме сандвичи да речем. И става така, че целия ден едно огромно количество имат от въглехидрати. А колко полезно и свежо имат? малко, нали?
А за тренировките те трябва да са спортни отбори в самите класове и всеки да има реални шансове да се бори там, за да се развива малко или много, нашите часове по физическо често дори се пренебрегват, за да учат децата математика.. :roll: А спорта дори е много по-важен от смятането до 20.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Всяко пето дете на диета – дали се случва и у нас?

Мнениеот svetlozara » 29 Юни 2017, 11:43

Спортът в българия не е приоритет, спортуват само идиотите, казано на кратко.. поне в училищата е така. Няма възможности да се развиват в това начинание. З ахраната всеки решава какво да прати, но ако е оставено да се храни в училище и ли с пари от лавката, то си купува само боклуци, а и замислете се ние какво бихме си купили ако сме на тяхно място, същите глупости, нали?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Предишна

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта