Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Anka » 06 Апр 2015, 15:55

Ginger написа:Ох, ами няма как, просто децата са различни, няма как да смятате, че ще могат да си играят като нас на стражари и апаши, при положение, че съседчето има АйПад и слиза с него пред блока! Днес децата се радват на материалното и кобрата или жоманката няма как да са им от любимите игри!

На мен винаги ми е било странно като слезнат пред блока с таблета/ телефона, какъв е смисъла, да си играят на терасата.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Malina » 06 Апр 2015, 16:34

Всичко е до желанието на родителите, а не толкова до желанието на децата, защото те се учат на това, което им покажат родителите.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Bambaa » 06 Апр 2015, 17:07

Ама в крайна сметка, когато всички деца цъкат някакви игри, а моето (да кажем) не е виждало таблет през живота си, как да ги накара останалите забили носове в игрите да играят на каквото и да е било и да тичат между блоковете :!: няма ли да се чувства пък дискриминирано, че не знае нито една игра и как се работи с това или онова :?: :!:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Ваня Стойчева » 06 Апр 2015, 17:28

Въпрос на личен избор на родителите, но и нещата около нас налагат някои промени и новости. Наистина вече е нормално дъщеря ми, която е в 7 клас да има модерен телефон и това дори е задължително! Но не е забравила книгите, не е забравила още да оцветява картинки, не е забравила да си намери хоби :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 07 Апр 2015, 14:00

Сега е много по-готино, отколкото преди. И сега играехме навън като деца, но в момента имаме много възможности, които преди са ги нямали нашите родители ;0
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот kauda » 07 Май 2015, 19:36

Не може да се отрече, че сега е много по-различно, не знам защо родителите се оплакват и всички мразят това време *поне на приказки.
Никога не са излизали родителите ми с мен на разходка, нито са играли заедно с мен, изобщо децата си бяхме самостоялтени от малки. Не знам колко добре е било, сега е различно и по-хубаво! :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Kremiliya » 14 Май 2015, 13:27

kauda написа:Не може да се отрече, че сега е много по-различно, не знам защо родителите се оплакват и всички мразят това време *поне на приказки.
Никога не са излизали родителите ми с мен на разходка, нито са играли заедно с мен, изобщо децата си бяхме самостоялтени от малки. Не знам колко добре е било, сега е различно и по-хубаво! :)

Мен лично са ме отгледали баба и дядо на село, а такъв ангажимент като да ме пазят и да м е водят не е имал никой.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот kauda » 14 Май 2015, 16:04

Това беше съвсем нормално, всяко едно време и всяка една промяна си имат своите предимства и недостатъци.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Jully » 14 Май 2015, 16:21

Преди, сега, важното е да се радваме на живота! :!: Но това злобеене за времето преди и времето сега ми идва в повече!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Lili_pili » 04 Яну 2017, 12:43

Това, че децата сега са забили носове в телефоните не сме ли го направили ние възрастните, с идеалното детство? Защо им купувате телефони, вместо да ги оставите да играят пред блока ги пускате с телефона долу?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта