Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот qwerryyy » 04 Яну 2017, 13:24

Lili_pili написа:Това, че децата сега са забили носове в телефоните не сме ли го направили ние възрастните, с идеалното детство? Защо им купувате телефони, вместо да ги оставите да играят пред блока ги пускате с телефона долу?

:+1: категорично не! Децата сами си купуват телефоните и сами налагат това, което трябва да им се купува като задължително, а не защото родителите им са решили, че ще им купят айпад.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Guppy » 04 Яну 2017, 14:42

Преди имахме п-мако възможности, преди , за да идеш в друга държава трябваше специално един вид да ти разрешат, преди не можеше да си купим нищо, мислите ли, че с ПРЕДИ щяхме да имаме сегашните модерни телефони.. и все пак бяхме по-спокойни и може би , по-щастливи.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот svetlozara » 04 Яну 2017, 16:06

не може да не свикваме с новото , но ние искаме хем да имаме най-модерните телефони, къщите ни да са супер лукс, а децата да са ни от миналото, няма как да стане, нали?
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Lyomi » 05 Яну 2017, 11:50

Винаги ще има разлики, няма как времето или светът да стоят на едно място. Друг въпрос кое е повече в промяната, положителното или отрицателното. Всеки си има мнение по въпроса :smile: .
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот vanessa_ » 05 Яну 2017, 12:14

Lyomi написа:Винаги ще има разлики, няма как времето или светът да стоят на едно място. Друг въпрос кое е повече в промяната, положителното или отрицателното. Всеки си има мнение по въпроса :smile: .

Но и всеки може да направи своята промяна според него за добро или за лошо. Не разбирам и аз, как може родителите да мрънкат, че децата им използват технологии, като те самите им ги купуват и съответно разрешават.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Pipilota » 05 Яну 2017, 12:39

и аз мисля, че всеки решава какво да вземе от миналото си ,какво да вземе от настоящето, никой с нищо не принуждава. Смешно е когато обясняваме колко зле били днешните, след като ние самите им тикаме това нещо връцете.
Преди години, ако ви е харесвало, че за всяко нещо си искал одобрение и си се молил - добре, но тогава пари сме имали, щото нямаше де да ги похарчим.
Съгласна съм с едно - че тогава храната беше много по-качествена, да, това ми липсва.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот YoLindi » 10 Яну 2017, 10:24

За меатериалните неща е ясно, имаме много повече от преди, технологиите се развиват страшно бързо, но това май е за сметка на човешкото. Промениха се хората и то много. Не ми харесват такива злобни, интриганти, понякога бездушни.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот silver933 » 14 Яну 2017, 11:24

YoLindi написа:За меатериалните неща е ясно, имаме много повече от преди, технологиите се развиват страшно бързо, но това май е за сметка на човешкото. Промениха се хората и то много. Не ми харесват такива злобни, интриганти, понякога бездушни.

Такива ги е имало винаги, само че сега по-лесно ги виждаме, благодарение на технологиите, които ни дават по-широк поглед върху хората.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Яну 2017, 11:05

Както преди сме се възползвали от възможностите, които сме имали и сега го правим и в това няма абсолютно нищо лошо или ненормално. Всичко е в реда на нещата и на нормалното, според мен.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Разликите между Преди и Сега в заобикалящия ни свят...

Мнениеот bojo_kolev » 16 Яну 2017, 12:14

Сега повече ми харесва, много повече възможности има в наше време, въпрос на възползване :wink: .
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта