По какво разбирате, че маслото е истинско?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: По какво разбирате, че маслото е истинско?

Мнениеот Lili_pili » 18 Юни 2015, 17:00

Не ми харесват на мен маслата, предпочитам маргарин, първо че са много скъпи, отгоре на всичкото и не могат да се намажат на филия..
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: По какво разбирате, че маслото е истинско?

Мнениеот Pipilota » 18 Юни 2015, 22:05

Lili_pili написа:Не ми харесват на мен маслата, предпочитам маргарин, първо че са много скъпи, отгоре на всичкото и не могат да се намажат на филия..

Точно по това можеш да познаеш, че маслото е истинско, а не някое менте :)))
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: По какво разбирате, че маслото е истинско?

Мнениеот analizatorka » 26 Сеп 2016, 09:30

Аз се ориентирам по цвета и аромата. Ако е прекалено бледожълто, значи не е от истинските. Като го разтопя в тигана и ароматът му е на масло, а не на някакво гранясало подобие, значи става.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: По какво разбирате, че маслото е истинско?

Мнениеот Lollipop » 26 Сеп 2016, 13:51

И аз като ги разтопя и така познавам, дали става или не, маслото си има специфичен вкус, който не може да се обърка. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: По какво разбирате, че маслото е истинско?

Мнениеот S_Milenska » 26 Сеп 2016, 15:37

И аз по миризмата решавам дали е истинско или не, а и да си призная, ако не е по какво точно ще познаем пък и отгоре на всичкото от къде ще си намерим по-качествено... навсякъде и всичко са боклуци.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: По какво разбирате, че маслото е истинско?

Мнениеот dejavu » 27 Сеп 2016, 10:43

Според вас кое масло е истинско - което се маже лесно и е меко или това, което е твърдо и стои на парчета? За мен второто.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: По какво разбирате, че маслото е истинско?

Мнениеот gabinka_80 » 29 Апр 2017, 10:34

dejavu написа:Според вас кое масло е истинско - което се маже лесно и е меко или това, което е твърдо и стои на парчета? За мен второто.

разбира се, че второто, маслото трябва да е твърдо когато стои в хладилника, дори трябва да е трудно за рязане. В лидл маслото, например, се реже лесно и е по-меко, не се размазва обаче, за мен има добавки, за да е по-меко. Използвам възможно най-твърдото. На родопчанка е хубаво.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: По какво разбирате, че маслото е истинско?

Мнениеот Lili_pili » 03 Май 2017, 11:11

Pipilota написа:
Lili_pili написа:Не ми харесват на мен маслата, предпочитам маргарин, първо че са много скъпи, отгоре на всичкото и не могат да се намажат на филия..

Точно по това можеш да познаеш, че маслото е истинско, а не някое менте :)))

Да, така е, само че е много скъпо и пак трябва да го чакаш като за последно.. сто часа. :mrgreen:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: По какво разбирате, че маслото е истинско?

Мнениеот kalinka-kuku » 03 Май 2017, 14:42

Aз също проверявам като се сложи в хладилника, не трябва да се реже лесно. Не знам как обаче някои масла се режат, мисля, че са с добавен маргарин.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: По какво разбирате, че маслото е истинско?

Мнениеот Magdalena_Nai » 04 Май 2017, 22:18

И аз обичам масло, особено на препечена филия или тост.
Притеснявам се, че е калорично, но се глезя от време на време.я
Не бих яла маргарин-твърде нездравословен е.
За маслата-харесват ми немските, по-скъпи са, но на вкус са истински. И ако видя някой магазин за млечни продукти от някое стопанство и по-малко известна и рекламирана марка, или някоя мандра си взимам на килограм. Често мандраджийското масло от там ми харесва.
Magdalena_Nai
 
Мнения: 69
Регистриран на: 03 Ное 2016, 14:55

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта