Има ли правилен начин, по който да научим децата да държат химикалката?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Има ли правилен начин, по който да научим децата да държат химикалката?

Мнениеот maminka » 06 Апр 2015, 15:00

Децата ми са вече в първи клас, стана време почти за изкласяване, а те все още не са се научили да държат правилно химикалката! Не съм убедена, все пак, че има такъв, но обикновено хората не държат химикалката с 4 пръста и мисля, че това в един момент може и да им попречи, особено като отраснат и се наложи да пишат бързо.

По подобен начин изглежда, че държат химикалката и не зная как им е удобно,
kid.jpg
kid.jpg (12.67 KiB) Прегледано 1423 пъти
аз не мога така да си събера пръстите, за да хвана химикалката, а камо ли да пиша така :!:

Няколко пъти вече им обяснявам как да държат химикалките, но на тях не им е удобно и отказват така да ги държат, свиканали са на тяхното си и не мога да ги отуча!
Дайте ми някакви идеи как да науча децата да държат химикалката правилно, въобще има ли правилен начин за това? :roll:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Има ли правилен начин, по който да научим децата да държат химикалката?

Мнениеот ramimni » 06 Апр 2015, 15:04

Не мисля, че трябва да им се налага на децата някакъв начин, т.е. щом им е удобно, то няма смисъл да ги караш да свикват другояче, ако в един момент им стане неудобно, то сами ще го променят начина на писане!
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Има ли правилен начин, по който да научим децата да държат химикалката?

Мнениеот kauda » 06 Апр 2015, 15:06

Е има много ясно, трябва да се държи с палец, показалец и средния и така да се пише, като химикала минава м/у средния и показалеца ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Има ли правилен начин, по който да научим децата да държат химикалката?

Мнениеот annydance » 06 Апр 2015, 15:15

Децата, когато започнат да репетират класика, им връзват средния пръст с палчето и мисля, че за писането може да се измисли такава схема с връзване :?
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Има ли правилен начин, по който да научим децата да държат химикалката?

Мнениеот Anka » 06 Апр 2015, 15:44

Сега трябва да се учите как да държите правилно химикалката, за да не е трудно после да пишат, то няма кой знае колко да им навреди, колкото че ще им влияе на скоростта на писането по-скоро. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Има ли правилен начин, по който да научим децата да държат химикалката?

Мнениеот Malina » 06 Апр 2015, 16:28

Има някакви тренажори, които помагат на децата да се научат да пишат правилно и да не се уморяват толкова много при писане.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Има ли правилен начин, по който да научим децата да държат химикалката?

Мнениеот Slavena » 06 Апр 2015, 16:41

Едно време колко са ме били докато се науча да пиша правилно, ама сега какво ви вдреме, в наши дни кой пише на ръка, всичко е писане на компютър, няма да му навреди, ако не може да пише много красиво, голяма работа.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Има ли правилен начин, по който да научим децата да държат химикалката?

Мнениеот Ginger » 06 Апр 2015, 17:20

Malina написа:Има някакви тренажори, които помагат на децата да се научат да пишат правилно и да не се уморяват толкова много при писане.

Тези тренажори са адски удобни, така си изкарах студентските години, понеже много пишехме на ръка, по някои премети нямахме учебници и единствено от записки учихме, та доста помагат на ръката :idea:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Има ли правилен начин, по който да научим децата да държат химикалката?

Мнениеот Ваня Стойчева » 06 Апр 2015, 17:24

Ginger написа:
Malina написа:Има някакви тренажори, които помагат на децата да се научат да пишат правилно и да не се уморяват толкова много при писане.

Тези тренажори са адски удобни, така си изкарах студентските години, понеже много пишехме на ръка, по някои премети нямахме учебници и единствено от записки учихме, та доста помагат на ръката :idea:

Как изглеждат тези тренажори, звучат много интересно, дали наистина помагат? :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Има ли правилен начин, по който да научим децата да държат химикалката?

Мнениеот Anka » 07 Апр 2015, 10:27

Виждала съм такъв тренажор, но според мен е по-труден с него, макар че от друга страна аз вече имам изградени навици, може би се прави, да не се стиска с такава сила и да се поставят правилно пръстите, така изглежда;
Crossover_METALLIC_Group.jpg
Crossover_METALLIC_Group.jpg (21.9 KiB) Прегледано 1254 пъти
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта