Има ли начин чрез храна да си оправим настроението?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Има ли начин чрез храна да си оправим настроението?

Мнениеот Elica » 07 Апр 2015, 15:22

Тези дни ми се струва, че нещо нямам енергия, настроението ми е много кофти и се чудя дали има начин с хранене да си оправя настроението. Като цяло всичко ми е наред, не се чувствам уморена или сънлива, а всичко е някаква досада, дори храненето ми е досадно, то не е пиле, то не е ориз, то не са картофи! :? Ще ми се да получа ей такова удоволствие и да се усмихна на храната си: :)

Healthy-kid-food1.jpg
Healthy-kid-food1.jpg (32.7 KiB) Прегледано 1250 пъти

Има ли начин чрез храна да си оправим настроението? :roll: Явно е, че само срещите с приятели не помагат, може би имам недостиг на витамини, знам ли? Имате ли идеи как мога с храна да повдигна настроението си и да посрещна с усмивка пролетта? :?:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли начин чрез храна да си оправим настроението?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Апр 2015, 16:17

Е сигурно! :) хапвай повече свежи и цветни зеленчуци, праси ги храната по-цветна и по-весела и това няма как да не ти се отрази положително! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли начин чрез храна да си оправим настроението?

Мнениеот Локумът » 07 Апр 2015, 17:10

Една такава чиния как да не ти оправи настроението? :) хапвай красива храна и ще ти е готино, забрави за белия хляб, картофите и ориза, които сриват настроението, яж плодове, зеленчуци, ядки и се кефи :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Има ли начин чрез храна да си оправим настроението?

Мнениеот Pipilota » 08 Апр 2015, 09:44

На мен подобни свежи храни ммного ми харесват как изглеждат и наистина ме усмихват, мисля, че ако се постараеш за храната си, вложиш любов и старание, дори в нещо толкова простичко със сигурност ще си оправиш настроението ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли начин чрез храна да си оправим настроението?

Мнениеот Kaya » 08 Апр 2015, 10:43

На мен храната много ми влияе на настроението. Ако видя някаква гадна, грозна и тъжна чиния няма как да се усмихна и да ми стане нито комфортно,нито приятно. А дори красиво поднесената закуска може да ми оправи настроението за целия ден! :) Пък и шоколадът и свежите плодове винаги помагат. ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Има ли начин чрез храна да си оправим настроението?

Мнениеот S_Milenska » 08 Апр 2015, 11:43

За мен пък е много странно да търсиш начини да се справиш с депресията си чрез хранене, той и сладоледа и шоколада и джънка помагат, но после килограмите депресират тройно повече ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Има ли начин чрез храна да си оправим настроението?

Мнениеот Filipa » 08 Апр 2015, 11:58

Ананас, пъпеш, диня, авокадо, орехи, бадеми, фъстъчено масло... Все здравословни и вкусни благинки! :D
Filipa
 
Мнения: 127
Регистриран на: 08 Апр 2015, 11:17

Re: Има ли начин чрез храна да си оправим настроението?

Мнениеот Mon_ton » 08 Апр 2015, 13:16

Filipa написа:Ананас, пъпеш, диня, авокадо, орехи, бадеми, фъстъчено масло... Все здравословни и вкусни благинки! :D

И като сложиш една мусака, няма как да не се усмихнеш хехехе :))
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли начин чрез храна да си оправим настроението?

Мнениеот Filipa » 08 Апр 2015, 14:04

Mon_ton написа:
Filipa написа:Ананас, пъпеш, диня, авокадо, орехи, бадеми, фъстъчено масло... Все здравословни и вкусни благинки! :D

И като сложиш една мусака, няма как да не се усмихнеш хехехе :))

Или постен гювеч! ;)
Filipa
 
Мнения: 127
Регистриран на: 08 Апр 2015, 11:17

Re: Има ли начин чрез храна да си оправим настроението?

Мнениеот silver933 » 08 Апр 2015, 14:30

Ако е нещо любимо няма как да не ти оправи настроението, пък ако го е направил и специален човек специално за теб! :)))мммм още по-вкусно! :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта