Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот m0n4eto » 07 Апр 2015, 16:07

след два месеца чудене какво, аджеба, се случва, ми откриха заразни молуски! това чудо, обяснено по простичък начин, е вирусна инфекция, която се изразява в появата на малки пъпчици. понеже съм упорита и не ща да ходя на лекар, влоших положението! третирах появилите се малки пъпчици като акне и ми се образува екзема. в последствие се оказа, че не е трябвало да ги пипам, защото вирусът има свойствата да се лекува сам... драматизмът, разбира се, дойде от факта, че ми ги беше предал приятелят ми.... който уж беше здрав!

други от вас имали ли са сблъсък с това чудо заразни молуски и как се справихте с тях?
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Апр 2015, 16:13

За първи път чувам за това заболяване. Много е неприятно наистина, сега видях в нета, не си ли се консултирала с кожен лекар?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот dessiblond » 07 Апр 2015, 16:16

А погледнах снимки, но не мога да преценя дали е друго име на гениталните брадавици или си е съвсем различно нещо :roll: от първото съм се лекувала, но тези молуски май са по-кофти, понеже презервативите не могат да те опазят на 100% :roll:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот m0n4eto » 08 Апр 2015, 10:44

rabotnata pchela написа:За първи път чувам за това заболяване. Много е неприятно наистина, сега видях в нета, не си ли се консултирала с кожен лекар?


консултирах се, разбира се! но това се случи доста по-късно отколкото трябваше...
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот m0n4eto » 08 Апр 2015, 10:47

dessiblond написа:А погледнах снимки, но не мога да преценя дали е друго име на гениталните брадавици или си е съвсем различно нещо :roll: от първото съм се лекувала, но тези молуски май са по-кофти, понеже презервативите не могат да те опазят на 100% :roll:

не зная дали се наричат генитални брадавици, но да, появиха се именно в интимната област и по вътрешната част на бедрата ми. имаше и лек сърбеж, което допринесе за дискомфорта. бяха се появили и няколко в зоната на лявата ми предмишница, но за щастие не се разнесе... добре, че отидох на лекар, та успя да ме отърве! вчера ходих на преглед при дерматоложката и положението е под контрол (слава богу!) :roll:
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот Pacienti » 08 Апр 2015, 11:04

Не са генитални брадавици, казват се точно молуски и се причиняват от вирус. Разбирам драмата на m0n4eto защото най-често се предават по полов път, но не само.
Преди две години с мъжът ми се заразихме на морето, от тогава не давам на никой да сяда на хавлиите ни. Имах шанса, че бях на кожен преглед по друга причина и докторката ги хвана в начален стадий. Слава богу не се стигна до кюретаж, преборихме ги с химичен метод. Имунната система е много важна при лечението за да няма рецидиви.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот m0n4eto » 09 Апр 2015, 14:30

Pacienti написа:Не са генитални брадавици, казват се точно молуски и се причиняват от вирус. Разбирам драмата на m0n4eto защото най-често се предават по полов път, но не само.
Преди две години с мъжът ми се заразихме на морето, от тогава не давам на никой да сяда на хавлиите ни. Имах шанса, че бях на кожен преглед по друга причина и докторката ги хвана в начален стадий. Слава богу не се стигна до кюретаж, преборихме ги с химичен метод. Имунната система е много важна при лечението за да няма рецидиви.


ужасно неприятно е! толкова ме беше срам... лекарката ми оказа голяма подкрепа, защото си е неприятно да ти лепнат такава болест, а и едновременно с това да ти изневерят!
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот sofi_black » 09 Апр 2015, 14:33

m0n4eto написа:
Pacienti написа:Не са генитални брадавици, казват се точно молуски и се причиняват от вирус. Разбирам драмата на m0n4eto защото най-често се предават по полов път, но не само.
Преди две години с мъжът ми се заразихме на морето, от тогава не давам на никой да сяда на хавлиите ни. Имах шанса, че бях на кожен преглед по друга причина и докторката ги хвана в начален стадий. Слава богу не се стигна до кюретаж, преборихме ги с химичен метод. Имунната система е много важна при лечението за да няма рецидиви.


ужасно неприятно е! толкова ме беше срам... лекарката ми оказа голяма подкрепа, защото си е неприятно да ти лепнат такава болест, а и едновременно с това да ти изневерят!


Напълно те разбирам, мила, същото съм го преживяла, но с друго лепнато. Радвам се, че си попаднала на добър професионалист и че вече всичко е ок :) Пожелавам ти светли празници и повече искрени хора около теб, май в такива моменти се осъзнава колко са важни те :!: <3
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот Kremiliya » 09 Апр 2015, 15:38

Ужас!!! Добре, че всичко е останало в миналото, за първи път чувам за тази болест, но наистина много неприятна звучи да е !
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Заразни молуски: прихващане, лечение и превенция

Мнениеот m0n4eto » 09 Апр 2015, 16:17

sofi_black написа:
m0n4eto написа:
Pacienti написа:Не са генитални брадавици, казват се точно молуски и се причиняват от вирус. Разбирам драмата на m0n4eto защото най-често се предават по полов път, но не само.
Преди две години с мъжът ми се заразихме на морето, от тогава не давам на никой да сяда на хавлиите ни. Имах шанса, че бях на кожен преглед по друга причина и докторката ги хвана в начален стадий. Слава богу не се стигна до кюретаж, преборихме ги с химичен метод. Имунната система е много важна при лечението за да няма рецидиви.


ужасно неприятно е! толкова ме беше срам... лекарката ми оказа голяма подкрепа, защото си е неприятно да ти лепнат такава болест, а и едновременно с това да ти изневерят!


Напълно те разбирам, мила, същото съм го преживяла, но с друго лепнато. Радвам се, че си попаднала на добър професионалист и че вече всичко е ок :) Пожелавам ти светли празници и повече искрени хора около теб, май в такива моменти се осъзнава колко са важни те :!: <3


много благодаря, светли празници и на теб! никога не знаеш от кого можеш да получиш нужната подкрепа в даден момент. ;)
Kremiliya написа:Ужас!!! Добре, че всичко е останало в миналото, за първи път чувам за тази болест, но наистина много неприятна звучи да е !


ужасно неприятно е! на никого не го пожелавам!
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта