Познавате ли доброто агнешко или овче месо?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Познавате ли доброто агнешко или овче месо?

Мнениеот Loreyn » 08 Апр 2015, 11:58

По принцип обичам агнешко и овче месо, но пък не ми се случва често да взимаме, освен ако не е Великден или пък Гергьовден, все така по празници. :|
Обикновено не мога да разбера и избера кое агнешко или овче месо е хубаво, затова вземам на слуки. Разбира се, че и често получавам негативни отзиви и коментари от сорта на - как може да вземеш това, :!: :evil: :lol: но стърпявам гнева си и го превръщам в някаква вкусна гозба! :idea: :)

Сега съм решила, че след като се научих да познавам прясната риба, ще е добре да започна да разбирам и от другите видове меса, а първо в списъка е агнешкото и овче месо, тъй като в момента е наложително, заради празниците! :mrgreen:
А това изглежда ли ви прясно на вас, а по какво разбрахте?
meat-lamb.jpg
meat-lamb.jpg (66.63 KiB) Прегледано 900 пъти
Вие до колко познавате доброто агнешко или овче месо и как разбирате колко прясно и вкусно е то само по външния вид? :roll:
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Познавате ли доброто агнешко или овче месо?

Мнениеот Filipa » 08 Апр 2015, 12:01

Не мога да понасям вкуса и миризмата на сварено агнешко. Ужасен е! А и това, на което съм попадала в софийските месарници, хич не ми вдъхва доверие... Дори на кучето ми да го дам!
Filipa
 
Мнения: 127
Регистриран на: 08 Апр 2015, 11:17

Re: Познавате ли доброто агнешко или овче месо?

Мнениеот Andrey » 08 Апр 2015, 12:05

Filipa написа:Не мога да понасям вкуса и миризмата на сварено агнешко. Ужасен е! А и това, на което съм попадала в софийските месарници, хич не ми вдъхва доверие... Дори на кучето ми да го дам!

Е, агнешкото по принцип има специфичен аромат, пък и то всяко сварено месо мирише отвратително. :)) Ако се сготви на пещ или подобно е друго нещо вече, става много по-вкусно :))
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Познавате ли доброто агнешко или овче месо?

Мнениеот Filipa » 08 Апр 2015, 12:09

Andrey написа:
Filipa написа:Не мога да понасям вкуса и миризмата на сварено агнешко. Ужасен е! А и това, на което съм попадала в софийските месарници, хич не ми вдъхва доверие... Дори на кучето ми да го дам!

Е, агнешкото по принцип има специфичен аромат, пък и то всяко сварено месо мирише отвратително. :)) Ако се сготви на пещ или подобно е друго нещо вече, става много по-вкусно :))

Съгласна съм, но това е при условие, че месцето е прясно, което е почти неоткриваемо в нашенските бакалии! :)
Filipa
 
Мнения: 127
Регистриран на: 08 Апр 2015, 11:17

Re: Познавате ли доброто агнешко или овче месо?

Мнениеот Nightmare » 08 Апр 2015, 12:20

Толкова много прилича на говеждото, че го познавам само по слоя лой, който има, и все пак зависи как е нарязано. Но до колкото съм запозната, трябва да няма сивкав оттенък!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Познавате ли доброто агнешко или овче месо?

Мнениеот nushi.kisyova » 08 Апр 2015, 12:22

Искате да кажете, че не купувате агнешко за празниците, защото е убито преди месец и внесено от Холандия, например?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Познавате ли доброто агнешко или овче месо?

Мнениеот Filipa » 08 Апр 2015, 12:24

nushi.kisyova написа:Искате да кажете, че не купувате агнешко за празниците, защото е убито преди месец и внесено от Холандия, например?

Искам да кажа, че не купувам агнешко въобще!
Filipa
 
Мнения: 127
Регистриран на: 08 Апр 2015, 11:17

Re: Познавате ли доброто агнешко или овче месо?

Мнениеот Mon_ton » 08 Апр 2015, 13:07

Ами аз не ям агнешко изобщо, много миризливо и ми е много жалко за животните. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Познавате ли доброто агнешко или овче месо?

Мнениеот Rali_hr » 08 Апр 2015, 13:28

Забелязала съм, че месото на агнето е много наситено на цвят, не е като свинското, а е по-червено. Така и избирам в магазина месото - по цвят, но да си призная, не ядем агнешко по Великден, не спазваме този обичай, хапваме си повече салати и яйца :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Познавате ли доброто агнешко или овче месо?

Мнениеот silver933 » 08 Апр 2015, 14:13

за да съм най-сигурен, предпочитам да си купим цяло агне, така винаги ще съм сигурен, че месото е качествено, все пак агнешко не се купува целогодишно. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта