Как да разбера кои картофи са най-добри за засаждане?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как да разбера кои картофи са най-добри за засаждане?

Мнениеот Локумът » 17 Апр 2015, 11:35

веселказасмяна написа:Най-важни са кълновете не трябва да имат листенца и не трябва да са слаби и дълги, а точно обратното. Отскоро започнах да се занимавам с това и тази година научих тази информация от достоверни източници!

ми хубаво, но аз не съм видял досега картофи, които да ги продават с кълнове, а отивам на пазара и те ми предлагат ситни картофи и ми викат - тва е семето. :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да разбера кои картофи са най-добри за засаждане?

Мнениеот julianne » 15 Фев 2017, 16:14

Локумът написа:
веселказасмяна написа:Най-важни са кълновете не трябва да имат листенца и не трябва да са слаби и дълги, а точно обратното. Отскоро започнах да се занимавам с това и тази година научих тази информация от достоверни източници!

ми хубаво, но аз не съм видял досега картофи, които да ги продават с кълнове, а отивам на пазара и те ми предлагат ситни картофи и ми викат - тва е семето. :roll:


Оставят се на топло и тъмно после, за да покарат :smile: . А откъдето се купува семето се информираш и какъв сорт искаш. Има холандски, смолянски, с голямо съдържание на скорбяла, с по-малко, каквито искаш и са ти вкусни.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Как да разбера кои картофи са най-добри за засаждане?

Мнениеот S_Milenska » 15 Фев 2017, 16:27

Мисля, че всички са еднакви, аз не намирам разлика във вкуса. :mrgreen: На село купувам или холандски или смолянски, както сте споменали.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да разбера кои картофи са най-добри за засаждане?

Мнениеот klara » 15 Фев 2017, 23:36

Тази тема ме връща в детсвото, когато баща ми избираше различни сортове, даже имаше едни червеникави, и помагахме със засаждането :grin: . Ех, ако имах някъде къщичка, пак бих си засадила. Поне ще ям такива, каквито ми харесват и както аз съм ги отгледала.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Предишна

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта