Наистина ли можем да предотвратим появата на нови кариеси само с яйчени черупки?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Наистина ли можем да предотвратим появата на нови кариеси само с яйчени черупки?

Мнениеот maminka » 15 Апр 2015, 15:41

Мисля, че и преди съм споменавала за проблема със зъбките на децата ми. Вече положението е доста по-добре, но въпреки това скоро откриха и на двамата по един кариес, което ми се ще занапред да предотвратя!

Чух, че това е възможно само с прах от яйчени черупки, което ми звучи изключително примамливо, тъй като идеята съвсем не е сложна за изпълнение, а ако наистина би могла да предотвратим появата на нови кариеси само с това, то би било перфектно! :)
child-smile-ayrshire.jpg
child-smile-ayrshire.jpg (52.97 KiB) Прегледано 1873 пъти
Нямам търпение да видя децата си с широки слънчеви усмивки, като тези двамата :)

Не зная дали няма да е доста по-добре, ако се опитам да изпиват яйчения прах с малко вода, отколкото да поръсвам нещата, които си хапват с него и дали при един от двата начина би могъл да се изгуби ефекта от яйчените черупки върху зъбите? :roll:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Наистина ли можем да предотвратим появата на нови кариеси само с яйчени черупки?

Мнениеот Мади Ранчева » 15 Апр 2015, 16:00

Чувала съм, че и възрастни прилагат това, като метод за предпазване и явно работи, но колко дълго трябва да се приема този яйчен прах и по колко? :roll:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Наистина ли можем да предотвратим появата на нови кариеси само с яйчени черупки?

Мнениеот Anka » 15 Апр 2015, 16:03

Не звучи трудно да се направи, само се постарай да намериш истински яйца и високата хигиена, избягването на вредните храни, хапвайте и повече калций, всичко това помага на зъбките :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Наистина ли можем да предотвратим появата на нови кариеси само с яйчени черупки?

Мнениеот Lilly_milly » 15 Апр 2015, 16:03

Преди време бях чела, че по чаена лъжичка се слага, но не помня веднъж или повече на ден :idea: :?
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Наистина ли можем да предотвратим появата на нови кариеси само с яйчени черупки?

Мнениеот Malina » 15 Апр 2015, 16:29

Звучи много готино бих го пробвала,надявам се наистина да помагат на зъбите, само се чудя по колко яйчни черупки да ядем. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Наистина ли можем да предотвратим появата на нови кариеси само с яйчени черупки?

Мнениеот LEILA » 20 Апр 2015, 17:09

Единственото, което ме притеснява е това, че трябва да се внимава да са изключително добре измити и добре сварени, за да се занули риска от разните зарази, които носят, още повече, че идва лято :idea:
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Наистина ли можем да предотвратим появата на нови кариеси само с яйчени черупки?

Мнениеот Rali_hr » 22 Апр 2015, 10:25

Е те като се сварят е ясно, че ще се варят много време, но все пак ми се вижда много неестествено :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Наистина ли можем да предотвратим появата на нови кариеси само с яйчени черупки?

Мнениеот Mon_ton » 22 Апр 2015, 11:06

Не бих експериментирала върху децата си с такива методи.. за себе си как да е. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Наистина ли можем да предотвратим появата на нови кариеси само с яйчени черупки?

Мнениеот nadqta » 10 Май 2015, 17:33

По-добре е да се наблегне на храни богати на витамини от групата Б е и идеята за храни с калций не е лоша, трябва всичко с баланса си!
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Наистина ли можем да предотвратим появата на нови кариеси само с яйчени черупки?

Мнениеот отчаяна » 10 Окт 2016, 17:17

Не виждам как може да помогне това. Специално за зъбите и генетичната наследственост играе голяма роля.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта