Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот Kremiliya » 16 Апр 2015, 09:45

Дъщеря ми винаги е била много чувствителна и бързо се изнервяше като малка. Сега вече на училище, напрежението ѝ дава голямо отражение и пак започна да си гризе ноктите, а уж се беше отучила от този вреден навик. :( Постоянно е така :

girl-biting-nails.jpg
girl-biting-nails.jpg (25.15 KiB) Прегледано 4227 пъти

с пръсти заврени в уста. :!: Разбира се освен всички бацили, които влизат от устата в тялото ѝ, то отделно е и естетическата гледна точка- ноктите ѝ са отвратителни, сбити, грозни, обяснявам постоянно, че не е красиво и не знам какво да направя, за да спре. Видяло се е, че с добро няма да стане! :!: Чувала съм, че някои ги мажат с люти подправки, не знам дали това е възможно да се случи, все пак ако се пипне по очите не искам пък да пищи от ужас, заради гризането на ноктите ѝ. Не знам вече как да се справим с този проблем, който постоянно се задълбочава, независимо колко говорим и обяснявам. :roll:
Надявам се да ми помогнете със съвети как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите? :(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот Andrey » 16 Апр 2015, 10:22

Е, много е гадно и аз си гризах ноктите дълго време, после купих някакъв лак за нокти, който горчеше и за щастие нямаше никакъв цвят де, и се мажех с него да мин апомня да не го правя ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот Локумът » 16 Апр 2015, 10:45

Е, това е много гадно! И аз съм си гризал ноктите, но спрях от само себе си сякаш с времето отшумя този навик.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот qwerryyy » 16 Апр 2015, 11:03

Удряй я през ръцете, когато го прави, мен така ме отучиха и вкъщи ме мажеха точно с лют пипер.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот Mon_ton » 16 Апр 2015, 12:48

Наистина вземете такъв лак за нокти, мисля, че е безцветен, но като е момиченце, може да ѝ сложите отдолу друг, ако е възможно и отгоре - този като топ лак, за да ѝ горчи, а и така самата тя няма да иска да си разваля маникюра :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот Elica » 16 Апр 2015, 13:44

Да, идеята на Mon_ton е супер, точно ще си има маникюр, точно ще спре да си гризе ноктите. :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот kauda » 17 Апр 2015, 12:33

Ужасен навик, наистина пробвай да ѝ направиш маникюр, разрешаваш ли ѝ да си лакира ноктите? Може точно това да я накара да спре, като започне да се радва на хубавите си нокти :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот Леля Живка » 17 Апр 2015, 14:05

Ще я удряш през ръцете, така да мразя някой да си гризе ноктите, направо е непоносимо! :x
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот dejavu » 17 Апр 2015, 14:59

Няма как да убедиш детето, че не трябва, просто в един момент ще го израсте този навик, не, че няма и такива лакове, но ако те са ако си си поставил за цел подобно нещо, а не в такива случаи при деца! При тях по-скоро лютата чушка може да свърши работа! :lol:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как да обясня на дъщеря ми, че не трябва да си гризе ноктите?

Мнениеот Lili_pili » 17 Апр 2015, 15:09

dejavu написа:Няма как да убедиш детето, че не трябва, просто в един момент ще го израсте този навик, не, че няма и такива лакове, но ако те са ако си си поставил за цел подобно нещо, а не в такива случаи при деца! При тях по-скоро лютата чушка може да свърши работа! :lol:

Може и да не го израсте и представи си на стари години да ги гризе - грозно!
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта