Правили ли сте домашен сладолед, дайте ми идеи?!

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Правили ли сте домашен сладолед, дайте ми идеи?!

Мнениеот LaCoquine » 16 Апр 2015, 10:47

Детето има рожден ден на 1-ви юни, а от Великден ме е заврънкало да сме купували сладолед.
Разбира се отбивам водата, тъй като не искам да купувам, а предпочитам да направя домашен сладолед, но нямам рецепта, за която да съм сигурна, че ще се получи добре.

Та за рождения му ден съм решила да приготвя нещо интересно и вкусно като това
3b1.jpg
3b1.jpg (16.54 KiB) Прегледано 1865 пъти
домашен сладолед и тъй като не зная как да направя фунийки, просто ще изпека бисквитки и ще направя едни сладоледени сандвичи :idea:
Много се надявам да ми дадете малко идеи какъв домашен сладолед да направя, как да го разнообразя, с плодовете ясно, а какъв топинг за него мога да сътворя? :?

С нетърпение чакам, за да започна да експериментирам, преди да е дошъл рожденият ден :!:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Правили ли сте домашен сладолед, дайте ми идеи?!

Мнениеот Коцева » 16 Апр 2015, 10:49

Научих децата откакто бяха малки през лятото да им правя сладолед от замразено кисело мляко с плодове, това според мен е най-здравословната и вкусна комбинация, не е точно като този, който се продава, но важното е, че няма химия в него!
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Правили ли сте домашен сладолед, дайте ми идеи?!

Мнениеот Локумът » 16 Апр 2015, 10:50

Трябва да разлистя тефтера на жената, тя прави уникален сладолед, изобщо не купуваме от магазина. Най-често слага плодове на парченца - ягодки, праскови, а на шоколадовия добавя зърнени закуски - там топчета, люспи, или парчета натурален шоколад. Става жесток, а вместо във фунийки го слага в издълбани плодове ;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Правили ли сте домашен сладолед, дайте ми идеи?!

Мнениеот nadqta » 16 Апр 2015, 10:53

В края на миналото лято правих страхотен сладолед от пъпеш с банан и захар, и малко лимонче, разбивам ги с блендера, след това пъхам във фризера, след два часа разбивам отново и на сутринта си хапвам като може да се полее с мед :idea: :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Правили ли сте домашен сладолед, дайте ми идеи?!

Мнениеот qwerryyy » 16 Апр 2015, 10:59

На мен много трудоемко ми се вижда да си направиш сладолед, в магазина има всичко :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Правили ли сте домашен сладолед, дайте ми идеи?!

Мнениеот Mon_ton » 16 Апр 2015, 12:49

Това изглежда невероятно! Сега ние бременните да страдаме и да точим лиги! :)) Още довечера се захващам да търся рецепта и да правя домашен сладолед с бисквити!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Правили ли сте домашен сладолед, дайте ми идеи?!

Мнениеот Elica » 16 Апр 2015, 13:44

Яде ми се сладолед сега, страхотно изглежда! :shock: :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Правили ли сте домашен сладолед, дайте ми идеи?!

Мнениеот fawla » 20 Апр 2015, 12:42

Много искам да опитам домашен сладолед, със сигурност това ще е едно от най-вкусните неща, които някога ще съм опитвала. ;))
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Правили ли сте домашен сладолед, дайте ми идеи?!

Мнениеот Mon_ton » 20 Апр 2015, 16:15

Много ми се иска да го опитам така сладоледа с такива бисквити, давайте най-вкусните рецепти моляя! :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Правили ли сте домашен сладолед, дайте ми идеи?!

Мнениеот fawla » 28 Апр 2015, 11:42

Mon_ton написа:Много ми се иска да го опитам така сладоледа с такива бисквити, давайте най-вкусните рецепти моляя! :)

Аз мисля да импровизирам, има разни рецепти със сурови яйца, което отпада категорично! По-скоро бих си купувала купен сладолед, отколкото да рискувам да се заразя с нещо! Мисля да смеся прясно мляко, сметана на сняг и да сложа вътре много шоколадови парченца или бисквити орео :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron