Как да направим естествен и ефективен тор за растенията?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да направим естествен и ефективен тор за растенията?

Мнениеот веселказасмяна » 17 Апр 2015, 11:55

Преди седмица си засадих моркови в една голяма саксия и картофи в едно чувалче. Искаше ми се да си направя някакъв естествен тор, за да зная, че тези усилия си заслужават и ще има солидна реколта!

Замислям се дали може по някакъв начин да се помогне на растенията, но се притеснявам и не искам да използвам някакви торове от магазините.
plants.jpg
plants.jpg (20.91 KiB) Прегледано 1149 пъти
Не зная как може да се добие тор по естествен начин, но и наистина да бъде ефективен, тъй като почвата не зная до колко е богата и колко ще могат да се захранят растенията, така че да се добие добра реколта!

Надявам се да дадете някакви ефективни идеи за естествени торове, които се приготвят по достъпен начин :idea:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Как да направим естествен и ефективен тор за растенията?

Мнениеот Mauritius » 17 Апр 2015, 11:58

Мисля, че е супер ако си използваш водата от варените картофи или яйца, поне за цветята става, предполагам и за морковите и картофите ти ще даде ефект!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как да направим естествен и ефективен тор за растенията?

Мнениеот Мади Ранчева » 17 Апр 2015, 12:02

За ферментирала коприва съм чувала нещо, но трябва да питам съседа как точно се правеше, иначе знам, че той е много доволен, а и има доста коприва в двора си, та му е полезна! :)
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Как да направим естествен и ефективен тор за растенията?

Мнениеот qwerryyy » 17 Апр 2015, 12:09

Що ти трябва естествен тор, остави го да си расте, знам че е хубаво да се променят местата на растенията в почвата, за да растат. В саксията само вода трябва да им е достатъчна и не ги мести от мястото им :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как да направим естествен и ефективен тор за растенията?

Мнениеот annydance » 17 Апр 2015, 12:46

Баба преди съдеше до някои от редовете здравец, но не помня дали до картофите или краставиците, например, казваше, че здравецът пазил растенията!
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как да направим естествен и ефективен тор за растенията?

Мнениеот Леля Живка » 17 Апр 2015, 14:04

annydance написа:Баба преди съдеше до някои от редовете здравец, но не помня дали до картофите или краставиците, например, казваше, че здравецът пазил растенията!

Това го чувам за първи път, на толкова години съм станала, не знаех, че някои растения могат да пазят други. :)
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: Как да направим естествен и ефективен тор за растенията?

Мнениеот dejavu » 17 Апр 2015, 15:13

Най-добрият начин е да отидеш да си купиш възможно най-безвредния тор и си готова, поне ще си сигурна каква реколта ще изкараш!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как да направим естествен и ефективен тор за растенията?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Апр 2015, 10:18

dejavu написа:Най-добрият начин е да отидеш да си купиш възможно най-безвредния тор и си готова, поне ще си сигурна каква реколта ще изкараш!

Да, но то май много безвреден тор няма, да не кажа изобщо. Обаче те и бабите се изучиха и дори и те използват всякакъв тип торове. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта