За какво е полезен медът от глухарчета и каква е вашата рецепта за приготвянето му?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

За какво е полезен медът от глухарчета и каква е вашата рецепта за приготвянето му?

Мнениеот Mauritius » 20 Апр 2015, 12:56

Вчера попаднах на рецепта за мед от глухарчета, която страшно ме изкуши. Чух, че бил много приятен на аромат и вкус, но най-вече имал страшно полезно действие.

Порових се из нета за рецепта за мед от глухарчета, но не открих такава, която да ми вдъхне доверие, затова се доверявам на вас да ми сервирате рецепта, по която сте приготвяли мед от глухарчета :idea:
dandelions.jpg
dandelions.jpg (24.11 KiB) Прегледано 7509 пъти
Другото по-съществено нещо, което ме интересува е за какво е така полезен медът от глухарчета. До колкото разбрах му преписват някакви почти чудотворни способности и все пак...?
Надявам се да ми дадете колкото се може повече съвети и идеи за това, за което може да се използва медът от глухарчета и доколко са реални ползите, за които хората говорят :!:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: За какво е полезен медът от глухарчета и каква е вашата рецепта за приготвянето му?

Мнениеот nadqta » 20 Апр 2015, 12:59

Не мисля, че е особено полезен този мед, при положение, че се прави от захар, но може и да има нещо, щом хората казват :roll:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: За какво е полезен медът от глухарчета и каква е вашата рецепта за приготвянето му?

Мнениеот Lilly_milly » 20 Апр 2015, 13:04

Медът от глухарче е полезен по-скоро за пречистване на организма или поне това съм чувала, не зная за какво друго го използват :roll:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: За какво е полезен медът от глухарчета и каква е вашата рецепта за приготвянето му?

Мнениеот Kaya » 20 Апр 2015, 13:10

Как се прави въпросния мед? Не съм чувала, знам че се ползват корените от глухарче за чай и се препоръчва при отслабване. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: За какво е полезен медът от глухарчета и каква е вашата рецепта за приготвянето му?

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Апр 2015, 13:41

Не знаех, че се прави такъв мед, аз знам, че някои си правят салата от глухарчета, или пък чай, но за правенето на мед за първи път чувам. :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: За какво е полезен медът от глухарчета и каква е вашата рецепта за приготвянето му?

Мнениеот mix_twix » 20 Апр 2015, 14:51

Чак пък и мед от глухарчета ли се прави, не знаех, че се използва и такова нещо! :shock:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: За какво е полезен медът от глухарчета и каква е вашата рецепта за приготвянето му?

Мнениеот Malina » 20 Апр 2015, 14:58

Вярно ли се прави такъв мед - сладко, или това е пчелен мед от глухарчета? :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: За какво е полезен медът от глухарчета и каква е вашата рецепта за приготвянето му?

Мнениеот LEILA » 20 Апр 2015, 17:08

Malina написа:Вярно ли се прави такъв мед - сладко, или това е пчелен мед от глухарчета? :roll:

Не, казва се мед, но всъщност си е сладко от глухарчета, без самите глухарчета, прави се с вода, захар, глухарчета, накрая лимонов сок, сваля се от котлона и се прецежда :idea: ама за пропорции ще излъжа ;)
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: За какво е полезен медът от глухарчета и каква е вашата рецепта за приготвянето му?

Мнениеот julianne » 23 Апр 2015, 16:26

Ама не мога да разбера кое му е полезното на този мед с толкова захар като се прави :shock: вярно, че може и някакви полезни свойства да се извличат от глухарчетата по този начин, но се съмнявам полезностите да надхвърлят вредите от захарта :idea:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: За какво е полезен медът от глухарчета и каква е вашата рецепта за приготвянето му?

Мнениеот Elica » 23 Апр 2015, 16:29

julianne написа:Ама не мога да разбера кое му е полезното на този мед с толкова захар като се прави :shock: вярно, че може и някакви полезни свойства да се извличат от глухарчетата по този начин, но се съмнявам полезностите да надхвърлят вредите от захарта :idea:
Ще си сложиш кафява захар тогава, като те притеснява тази :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта