Дайте предложения за закуски през почивните дни?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Дайте предложения за закуски през почивните дни?

Мнениеот Kremiliya » 21 Апр 2015, 10:54

Идва отново лятото и пак почвам да се чудя с какво да храня детето през ваканцията. Все едно и също и досега почти всяка сутрин у дома хапва макарони със сирене и захар и иска само тях, в ей такъв вид:

makaroni.jpg
makaroni.jpg (61.75 KiB) Прегледано 642 пъти

Вярно, че не е много разнообразно. Иска ми се да ми дадете идеи за други закуски, които за подходящи за децата, да се хапват лесно, да са вкусни и да не отнемат много време в приготовленията. :) Разбира се като всяко дете, малката обича доста закуските, макароните, попарки и всичко останало, но ми се ще да изпробваме и някои по-различни начини за приготвянето на любимите закуски за децата, особено сега през почивните дни и ваканциите. Затова дайте предложения за закуски! :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Дайте предложения за закуски през почивните дни?

Мнениеот Rali_hr » 21 Апр 2015, 11:21

За закуска можеш да предлагаш и препечени филийки с масло и кашкавал, сандвичи, попарка наистина е супер вариант, овесени ядки, пържени филийки, малки сиренови питки, царевични хлебчета и какво ли още не... :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Дайте предложения за закуски през почивните дни?

Мнениеот viking » 21 Апр 2015, 11:25

То има всякакви измишльотини и докато ги направиш, вече няма да имат спомен, че са ги яли :D Но интересно би било, ако опиташ да направиш баница, но с това, което имаш в хладилника - някакво месце - салам, например, кашкавал сиренце, маслини и да ги поливаш със сол Бешамел :idea: То направо и за обяд става, де :)
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Дайте предложения за закуски през почивните дни?

Мнениеот Rali_hr » 21 Апр 2015, 11:42

Все пак зависи какъв е начина на хранене у вас, ако хапвате повече на закуска, може да се яде всичко, дори и пица ;))
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Дайте предложения за закуски през почивните дни?

Мнениеот Bass » 21 Апр 2015, 12:00

Гофрети с мед, кленов сироп, орехи и ванилов сладолед. За да не стане калорийна бомба с твърде много захар, гофретите приготвям с фино смляни овесени трици и соево мляко. Стават бомба!
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Дайте предложения за закуски през почивните дни?

Мнениеот Andrey » 21 Апр 2015, 12:19

Много добра идея са гофретите, също сандвичите са много добри за закуска, но все пак аз си мисля, че сок, плод и мюсли е най-добрия вариант. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Дайте предложения за закуски през почивните дни?

Мнениеот Bass » 21 Апр 2015, 12:38

Andrey написа:Много добра идея са гофретите, също сандвичите са много добри за закуска, но все пак аз си мисля, че сок, плод и мюсли е най-добрия вариант. :)

Добрите момчета това го ядем през седмицата! :lol:
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Re: Дайте предложения за закуски през почивните дни?

Мнениеот Krum » 21 Апр 2015, 12:42

Банички от закусвалнята, е на това му се казва класика, с боза най-добре! :lol: Иначе покрай баничките, може да правиш и разни принцеси, сандвичи, супи дори, варени яйца с пресни зеленчуци :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Дайте предложения за закуски през почивните дни?

Мнениеот Elica » 21 Апр 2015, 15:34

защо трябва да затормозяваш детето с толкова сложни и вредни закуски, предложи му нещо по-леко и по-вкусно, овесени ядки, плодове, лек сандвич, варено яйце, пресни зеленчуци..
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Дайте предложения за закуски през почивните дни?

Мнениеот Bass » 21 Апр 2015, 17:10

Elica написа:защо трябва да затормозяваш детето с толкова сложни и вредни закуски, предложи му нещо по-леко и по-вкусно, овесени ядки, плодове, лек сандвич, варено яйце, пресни зеленчуци..

То не е затормозяване, нали е през почивните дни само. ;)
Аватар
Bass
 
Мнения: 332
Регистриран на: 21 Апр 2015, 10:44

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта