Вярвате ли че кайсиевите ядки са отровни?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Вярвате ли че кайсиевите ядки са отровни?

Мнениеот Elica » 21 Апр 2015, 15:05

Много обичам кайсиеви ядки и с нетърпение очаквам времето, в което ще си ги хапвам по-често! :) Не мога да устоя на тази картинка в никакъв случай: :mrgreen:

kajsia.jpg
kajsia.jpg (25.02 KiB) Прегледано 2323 пъти

И естествено, събираме кайсиевите ядки и ги сушим на терасата, после чупим и хапваме! :mrgreen: Обаче дочух, че били отровни, не трябвало да се ядат и т.н.! :( Не мога да повярвам, че толкова досега сме яли, а е било опасно за нашето здраве! Вие вярвате ли, че са отровни кайсиевите ядки, или за вас е поредния мит? :roll:
И какво правите, при подобен вид препоръки, когато кажат за нещо любимо за вас, че е опасно за здравето ви, съобразявате ли се или карате по стария начин? :?:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Вярвате ли че кайсиевите ядки са отровни?

Мнениеот Slavena » 21 Апр 2015, 15:36

Ти пък какво им се връзваш на тези глупости, цял живот съм яла кайсиеви ядки и нищо ми няма, никога не съм се ограничавала, не им вярвам на новите проучвания.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Вярвате ли че кайсиевите ядки са отровни?

Мнениеот mix_twix » 21 Апр 2015, 15:56

Всичко, с което прекаляваме може да бъде определено като отровно и вредно за здравето, така че с кайсиевите ядки е същата работа, по малко може, но с шепите - не. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Вярвате ли че кайсиевите ядки са отровни?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Апр 2015, 16:49

Не смятам, че са вредни, разбира се както и много други неща трябва да се внимава с количествата, както знаем, дори и бадемите не са толкова безвредни, както и орехите да речем. :roll:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Вярвате ли че кайсиевите ядки са отровни?

Мнениеот kauda » 21 Апр 2015, 17:21

Много ги обичам кайсиевите ядки, на времето това беше моята представа за бадем, а сега вече всичко ни се вижда и вредно и опасно и какво ли още не - смешна история. ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Вярвате ли че кайсиевите ядки са отровни?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Апр 2015, 20:27

Миналата година разбрах за това нещо и се стреснах, признавам си. Притесних се много и не сме хапвали, а друга година си ги ядем без притеснения, не знам на какво да вярвам и как да действам. От както моя приятелка ми разказа, че от 1 орехова ядка е пратила сина си в спешното гледам много сериозно на ядките и не ги приемам просто като нещо за хапване, имам си едно на ум.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Вярвате ли че кайсиевите ядки са отровни?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Апр 2015, 09:24

Толкова са ми любими кайсиевите ядки и си хапвам с чисто сърце без да му мисля. :))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вярвате ли че кайсиевите ядки са отровни?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Юни 2015, 12:02

rabotnata pchela написа:Толкова са ми любими кайсиевите ядки и си хапвам с чисто сърце без да му мисля. :))

МНого безотговорно мислене, трябва да се внимава с тях !:)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Вярвате ли че кайсиевите ядки са отровни?

Мнениеот PasDeDeux » 15 Юни 2015, 14:38

Monika_Spasova написа:
rabotnata pchela написа:Толкова са ми любими кайсиевите ядки и си хапвам с чисто сърце без да му мисля. :))

МНого безотговорно мислене, трябва да се внимава с тях !:)

Да ви кажа, че един ден си бях взела нещо като бадеми, бяха насипни и жената ме убеждаваше, че са бадеми, но на мен ми приличаха на кайсиеви ядки, взех си 100 грама и без да исках ги изядох иии... нищо не ми стана!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Вярвате ли че кайсиевите ядки са отровни?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Юни 2015, 17:08

Не мисля, че се продават кайсиеви ядки, трябва да са били бадеми. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта