Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 22 Апр 2015, 11:34

Няколко варианта срещнах за направата на кола маска у дома, но не зная кой от тях е по-добър и би могъл да се използва за цялото тяло.

Преди време ми бяха казали, че се прави някаква смес със захар, лимонтузу и малко вода, която смес се втвърдява и изглежда като еластично топче
il_3.jpg
il_3.jpg (12.56 KiB) Прегледано 2036 пъти
От друга страна съм чувала, че с пчелен восък се прави някаква домашна кола маска, но не съм срещала рецепта и пропорции!

Много се надявам някой да ми сподели идея за направата на кола маска у дома, която да е подходяща и за интимни зони! :) Тази с пчелния восък ми изглежда доста по-щадяща кожата, но пък никъде не мога да намеря рецепта за нея! :|
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот red_eyes » 22 Апр 2015, 11:49

Предпочитам да си взема от тази кола маска и само да си нарежа парчета плат. Става много лесно и не се налага да цапам излишни съдове, за да я приготвям, само я пускам малко в микровълновата, за да се затопли и готово. :) Не предизвиква алергии и става за чувствителна кожа :idea:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот belleville » 22 Апр 2015, 11:57

И аз миналото лято си правих такава смес от захар, вода и лимон, лесно е и ефектът е все едно си бил на кола маска, като пропорциите са на една чаена чаша захар слагаш лимон и вода 50:50 до половината на същата чаша ;)
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот Malina » 22 Апр 2015, 11:58

Не съм си правила домашна кола маска, но трябва да е нещо лепкаво. Пък и какъв е смисъла, след като можеш да си купииш готови и няма да ти излезнат по-скъпо, а надали някакви здравословни ползи можеш да търсиш в колата маска.. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот LaCoquine » 22 Апр 2015, 15:36

На мен ми е интересно това как ще се отлепи в посока обратна на растежа на косъма при положение, че така се е залепило, :shock: но изглежда добър вариант :idea:
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот kauda » 22 Апр 2015, 15:38

LaCoquine написа:На мен ми е интересно това как ще се отлепи в посока обратна на растежа на косъма при положение, че така се е залепило, :shock: но изглежда добър вариант :idea:
Голяма философия ми е на мен лепенето на кола маска и отлепянето и изобщо голямо мацане е, не знам как ходят жените на кола маска и излизат от там сякаш нищо не е било! :shock:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот mangusta » 22 Апр 2015, 16:02

kauda написа:
LaCoquine написа:На мен ми е интересно това как ще се отлепи в посока обратна на растежа на косъма при положение, че така се е залепило, :shock: но изглежда добър вариант :idea:
Голяма философия ми е на мен лепенето на кола маска и отлепянето и изобщо голямо мацане е, не знам как ходят жените на кола маска и излизат от там сякаш нищо не е било! :shock:

Е какво толкова да им стане на жените след кола маска, нали се почиства това, което е останало, в домашни условия става това с памучно тампонче и олио, няма голяма философия :idea:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот borkova » 24 Апр 2015, 14:04

red_eyes написа:Предпочитам да си взема от тази кола маска и само да си нарежа парчета плат. Става много лесно и не се налага да цапам излишни съдове, за да я приготвям, само я пускам малко в микровълновата, за да се затопли и готово. :) Не предизвиква алергии и става за чувствителна кожа :idea:

А откъде могат да се купят такива готови памучни ленти, аз нямам откъде да ги взема, нямам платове у нас :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот Rali_hr » 27 Апр 2015, 15:31

borkova написа:А откъде могат да се купят такива готови памучни ленти, аз нямам откъде да ги взема, нямам платове у нас :roll:

По козметичните магазини вече продават ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво използвате за направата на кола маска у дома?

Мнениеот kauda » 24 Юни 2015, 14:48

mangusta написа:
kauda написа:
LaCoquine написа:На мен ми е интересно това как ще се отлепи в посока обратна на растежа на косъма при положение, че така се е залепило, :shock: но изглежда добър вариант :idea:
Голяма философия ми е на мен лепенето на кола маска и отлепянето и изобщо голямо мацане е, не знам как ходят жените на кола маска и излизат от там сякаш нищо не е било! :shock:

Е какво толкова да им стане на жените след кола маска, нали се почиства това, което е останало, в домашни условия става това с памучно тампонче и олио, няма голяма философия :idea:

вярно ли е толкова лесно почистването на колата маска, на мен ми се вижда невъзможно направо, голямо стържене и то все остава лепкаво..
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта