Рецепти за солени еклери? С какво да ги напълня?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Рецепти за солени еклери? С какво да ги напълня?

Мнениеот Pipilota » 23 Апр 2015, 12:20

Бяхме на гости и опитах за първи път солени еклери! Да ви кажа влюбих се във вкуса, но не знам как да ги направя, а няма как да поискам рецептата, но успях да ги снимам на бързо! :)

ekleri didi.jpg
ekleri didi.jpg (75.43 KiB) Прегледано 2236 пъти

Не знам, тези сякаш бяха пълнени с крема сирене и кашкавал, бяха невероятни! :)) много ми се иска да изпробвам различни рецепти за солени еклери, но освен със сирене, с какво друго мога да ги напълня, а и как? Предполагам, че ако използвам някакви зелении или пък месо няма да мога да шприцовам вътре, какви са другите варианти за пълнене? :) Давайте идеи! Мъжът ми толкова ги хареса, а аз обещах, че ще се науча да ги правя дори по-добри! :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Рецепти за солени еклери? С какво да ги напълня?

Мнениеот Lili_pili » 23 Апр 2015, 12:22

Не изглеждат никак зле, само малко повече приличат на питки, но сигурно са правени по различна рецепта. Иначе можеш да им изрежеш капачетата и да ги напълнеш, така ще станат като малки хамбургерчета :) А ако нарежеш или настържеш нещата, пак можеш да ги шприцоваш през по-широк накрайник. :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Рецепти за солени еклери? С какво да ги напълня?

Мнениеот Loreyn » 23 Апр 2015, 12:26

Не мисля, че има начин, по-скоро ще станат като мини сандвичи, но не мисля, че ще са по-малко вкусни, всъщност много зависи от тестото и от начина на направа, никога не съм правила нито сладки, нито солени затова не зная, а с какво да се пълнят, мисля, че е на фантазия. Ти имаш ли някаква рецепта за тесто за самите еклери?
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Рецепти за солени еклери? С какво да ги напълня?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Апр 2015, 13:02

МНого обичам еклери и често приготвям, но досега не съм ги снимала. Рецептата, която ползвам за тестото е тази: 1 ч.ч. вода, 1/2 ч.ч. олио, 1 ч.ч. брашно, 3-4 яйца, щипка сол> Прави се парено тесто. Печеш, охладжат се и пълниш с каквото пожелаеш. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Рецепти за солени еклери? С какво да ги напълня?

Мнениеот Локумът » 23 Апр 2015, 13:13

Не трябва да се готвят такива неща :) Трябва да ядем главно гадни неща, от които няма опасност да преядем зверски! :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Рецепти за солени еклери? С какво да ги напълня?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Апр 2015, 15:39

Никога не съм хапвала домашни еклери, което е само и единствено моя грешка. Има ли разлика в тестото, дали еклера ще е солен или сладък? :) Ако мога с едно тесто да ги омеся, ще е супер :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Рецепти за солени еклери? С какво да ги напълня?

Мнениеот julianne » 23 Апр 2015, 16:22

Ваня Стойчева написа:МНого обичам еклери и често приготвям, но досега не съм ги снимала. Рецептата, която ползвам за тестото е тази: 1 ч.ч. вода, 1/2 ч.ч. олио, 1 ч.ч. брашно, 3-4 яйца, щипка сол> Прави се парено тесто. Печеш, охладжат се и пълниш с каквото пожелаеш. :)

Добре, ама как така се прави това парено тесто, как се пари след като го размесиш?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Рецепти за солени еклери? С какво да ги напълня?

Мнениеот Леля Живка » 23 Апр 2015, 16:57

julianne написа:Добре, ама как така се прави това парено тесто, как се пари след като го размесиш?

Ми то се пари преди да се замеси, или по-точно месенето му е парено.
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

Re: Рецепти за солени еклери? С какво да ги напълня?

Мнениеот Lisica » 23 Апр 2015, 17:13

Много обичам еклери, майка ми прави жестоки! :) Ще запиша рецептата, а когато имаме гости класически ги сервира с руска салата и всички са много впечатлени. :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Рецепти за солени еклери? С какво да ги напълня?

Мнениеот silver933 » 23 Апр 2015, 21:20

Моята любима и тя е много голяма майсторка на еклерите! :) Не бях ял до скоро изобщо еклери, но моята половинка ме изненада приятно и сега почти всяка седмица си хапваме, или сладки или солени. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron