Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот MGB » 27 Апр 2015, 13:16

Снощи гледах един филм за гей двойка - жени, които искаха да осиновят дете и се замислих какво би станало ако се узакони това и в България :roll:

Като се замисля, май е почти невъзможно предвид закостенялото мислене, което имаме, но въпреки това, при положение, че приемаме тези двойки, въпреки че еднополовите бракове не са разрешени, то те трябва да имат известни права :idea:
1206.jpg
1206.jpg (12.11 KiB) Прегледано 1062 пъти
Вярно, че и на мен ми е странно да виждам гей двойки, а и нямам идея как биха могли да възпитат едно дете, защото реално осиновяването би било най-малкият проблем, въпреки че имаме предвид за каква борба става въпрос в България :idea:

Е, според вас кой е по-добрият вариант - пълните домове или гей двойки с осиновени деца, трябва ли това да се узакони? :roll:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот MollyDolly » 27 Апр 2015, 13:18

По-скоро тука се опира до това колко трудно е самото осиновяване, независимо от двойката, а след това да се мисли за еднополовите двойки и дали е редно и те да осиновяват :idea:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот penny » 27 Апр 2015, 13:20

До сега не съм чула за дете, което да е израснало в такава среда и съответно каква би била ориентацията му, мисля, че трябва това да се узакони, след като се извадят статистики, т.е. когато се установи това, че гей родителите не повлияват на ориентацията на децата си!
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Lollipop » 27 Апр 2015, 13:50

Аз съм против, след като не им е извратено да си правят опити за бебеправене помежду си да чакат и да им дойде, напълно естествено и бебето! :!: :!: :!: :evil: :evil:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот magda » 28 Апр 2015, 16:23

Нямаме право да ги съдим, кои сме ние, а за българските дечица, които мизерстват по домовете, смятам че това е вариант за едно по-добро съществуване и бъдеще!
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Snejna » 28 Апр 2015, 16:38

magda написа:Нямаме право да ги съдим, кои сме ние, а за българските дечица, които мизерстват по домовете, смятам че това е вариант за едно по-добро съществуване и бъдеще!

Така е, жалкото е само, че ще си останат "сбъркани" до някаква степен, иначе няма спор, че по-добре в гей семейство, отколкото в дом или на улицата. :?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Jully » 30 Апр 2015, 10:28

Все пак е важно децата да имат родители, какво значение има, че няма да влизат семействата им в стереотипа на мама и татко? С всичко може да се свикне, трябва да сме по-толерантни.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Neven498 » 30 Апр 2015, 10:44

Това да съдим хората според ориентацията им е доста остаряло схващане. Живеем във времена, в които технологиите се развиват стремглаво. Откриват се лекове за нелечими до момента болести. Хората правят изкуство. Едно си остава същото: всички се взират в онези, които просто не са като тях. Не, че са различни. Просто не са като тях, не споделят тяхното мнение, схващане и лайфстайл.

Една двойка не бива да се определя по това дали е гей или стрейт, а дали е достатъчно всеотдадена, отговорна и готова да поеме грижите за детенце.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Jully » 30 Апр 2015, 10:53

Neven498 написа:Това да съдим хората според ориентацията им е доста остаряло схващане. Живеем във времена, в които технологиите се развиват стремглаво. Откриват се лекове за нелечими до момента болести. Хората правят изкуство. Едно си остава същото: всички се взират в онези, които просто не са като тях. Не, че са различни. Просто не са като тях, не споделят тяхното мнение, схващане и лайфстайл.

Една двойка не бива да се определя по това дали е гей или стрейт, а дали е достатъчно всеотдадена, отговорна и готова да поеме грижите за детенце.

Напълно съм съгласна! Все пак най-важното е детето в този случай, а дали ще бъде гей като порасне или не няма никакво значение в какво семейство е отгледано, по тази логика не би трябвало изобщо да има гейове в момента, нали всички сме нормални. :?:
Хората просто не могат да приемат толерантно различните от тях, особено в България сме много далеч до времето, в което ще приемаме различните.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Трябва ли да се узакони гей двойките да могат да осиновяват деца?

Мнениеот Snejna » 30 Апр 2015, 11:52

Не съм много съгласна, че трябва да ги приемаме, като нещо нормално. Аз лично не бих се сприятелила с такива хора.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта