Възможно ли е да се облекчи нервният стомах по някакъв начин?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Възможно ли е да се облекчи нервният стомах по някакъв начин?

Мнениеот penny » 27 Апр 2015, 14:12

Реших рано-рано да се върна на работа след майчинството, но напрежението сякаш ми идва в повече и нервният стомах се обажда!

Още щом се събудя започва едно къркорене, подуване, дискомфорт в стомаха и това продължава доста дълго. Имам чувство, че нещо скача и танцува в стомаха ми, но не са от приятните пеперудки :mrgreen:
Много се надявам, че може да се облекчи нервният стомах, тъй като вярно, че съм отскоро на работа, но ако това продължи така и в последствие, то не зная как ще карам :!:
ir.jpg
ir.jpg (12.98 KiB) Прегледано 2420 пъти
Опасявам се, че може това да не престане, тъй като работата ми е доста динамична и само като се сетя за напрежението, което ме очаква през деня, нервния стомах се обажда :oops: Дайте ми съвети какво да направя за себе си, така че да облекча това положение и въобще възможно ли е? :roll:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Възможно ли е да се облекчи нервният стомах по някакъв начин?

Мнениеот niya_mazova » 27 Апр 2015, 14:16

Най-важно е спокойствието, каквото и да си говорим, така че си отделяй 15 минутки преди работа, за да затвориш очи и да се концентрираш върху спокойствието и дишането си. Наясно си какво те чака на работа, така че няма за какво да се притесняваш, така или иначе ще си свършиш задълженията няма къде да избягаш нито ти, нито те :!:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Възможно ли е да се облекчи нервният стомах по някакъв начин?

Мнениеот sofi_black » 27 Апр 2015, 14:21

Същата съм като теб, нервна по принцип, да не говорим специално за стомаха :!: Преди си спомням, когато излизах за изпити си капвах няколко капки йод в чаша с вода, тъй като освен подуването много ме и разхлабваше мисълта за самите изпити :D Та това от мен, като вариант :)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Възможно ли е да се облекчи нервният стомах по някакъв начин?

Мнениеот M.Tasheva » 27 Апр 2015, 14:29

Ако случая ти е като на sofi_black, също може да ползваш сминдух на прах супена лъжица и половина в малко кисело мляко и го хапваш 2-3 дни подред по два пъти на ден :idea:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Възможно ли е да се облекчи нервният стомах по някакъв начин?

Мнениеот Rali_hr » 27 Апр 2015, 15:23

Смени работата, след като не се чувстваш добре от нея. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възможно ли е да се облекчи нервният стомах по някакъв начин?

Мнениеот penny » 28 Апр 2015, 15:01

Rali_hr написа:Смени работата, след като не се чувстваш добре от нея. :)

Намирам се в такова положение, че ще е изключително рисково за мен, ако тръгна да я сменям, а и не ме притеснява толкова самата работа, отколкото това дали се справям толкова добре, колкото и преди :!:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Възможно ли е да се облекчи нервният стомах по някакъв начин?

Мнениеот Rali_hr » 28 Апр 2015, 17:09

penny написа:
Rali_hr написа:Смени работата, след като не се чувстваш добре от нея. :)

Намирам се в такова положение, че ще е изключително рисково за мен, ако тръгна да я сменям, а и не ме притеснява толкова самата работа, отколкото това дали се справям толкова добре, колкото и преди :!:

За съжаление няма .. лесно положение. Сигурна ли си, че нямаш гастрит, той може да се обостря и на нервна почва :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възможно ли е да се облекчи нервният стомах по някакъв начин?

Мнениеот Mamacita » 07 Май 2015, 11:46

Rali_hr написа:
penny написа:
Rali_hr написа:Смени работата, след като не се чувстваш добре от нея. :)

Намирам се в такова положение, че ще е изключително рисково за мен, ако тръгна да я сменям, а и не ме притеснява толкова самата работа, отколкото това дали се справям толкова добре, колкото и преди :!:

За съжаление няма .. лесно положение. Сигурна ли си, че нямаш гастрит, той може да се обостря и на нервна почва :(

Гастритът си е особено коварен, понеже изглежда безобидна болката, но само до един момент, страдала съм и съм изпадала в състояния, в които нищо не можеш да ядеш, така че вземи мерки, за да разбереш какво е и дали е само на нетвна почва!
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Възможно ли е да се облекчи нервният стомах по някакъв начин?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Май 2015, 12:12

Всичко е възможно, аз имам много нервен стомах, все внимавам какво ям, боб, леща, грах ям само срещу почивни дни, че ако ме боли корема да не ми пречи на работата. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е да се облекчи нервният стомах по някакъв начин?

Мнениеот mix_twix » 08 Май 2015, 14:56

Май няма как като се притесниш и те стегне корема единственото спасение е в тоалетната, иначе разни хапове могат да помогнат, чисто физически да потиснат състоянието.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта