Какви къдрици с маша могат да се получават при различното навиване на косата?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Какви къдрици с маша могат да се получават при различното навиване на косата?

Мнениеот red_eyes » 27 Апр 2015, 15:00

От доста време съм с къса коса, но последната половин година я оставих да израсте и не съжалявам, понеже доста съм се затъжила за дългата коса :idea:

Малко имах нужда и аз да се почувствам и да заприличам на истинска жена :D и реших да си накъдря косата, за малко разнообразие. ;) Понеже не зная как действат различните маши, купила съм си една преса, която е кръгла и може да се използва като маша, но не зная как да действам с нея :roll: косата ли да навивам, пресата ли, колко дебели или по-скоро колко тънки кичури трябва да вземам, за да се получи горе-долу този ефект :roll:
21.jpg
21.jpg (30.49 KiB) Прегледано 3318 пъти
Не пестете обяснения, че съм с две леви вързани на фльонга и на всичкото отгоре никога не съм можела и не съм правила такава интервенция по накъдряне на косата, така че имам нужда от помощ и като начало - какви къдрици с маша могат да се поличават при различното навиване на косата и как да се сдобия с ефекта от снимката? :roll:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Какви къдрици с маша могат да се получават при различното навиване на косата?

Мнениеот ManiJani » 27 Апр 2015, 15:10

Това не изглежда много трудно, просто е добре подстригано момичето и е навила косата си навън, след това като се разрошат къдриците и се напръскат с лак, би трябвало такъв да е ефектът :!:
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Какви къдрици с маша могат да се получават при различното навиване на косата?

Мнениеот borkova » 27 Апр 2015, 15:22

В зависимост от дебелината на пресата, както и при ролките, зависи колко ситни къдриците ще бъдат, иначе зависи от това как ще увиеш самия кичур, може да го направиш първо на масурче и след това около пресата и ще стане тънка и стегната къдрица, иначе ще е по-отпусната и неглиже ;)
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Какви къдрици с маша могат да се получават при различното навиване на косата?

Мнениеот Грохот » 27 Апр 2015, 16:16

Нямам навик да използвам маша, но я къдря по по-лесен и щадящ начин :idea: така изглеждам на идиот малко, но ефектът е добър :idea:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Какви къдрици с маша могат да се получават при различното навиване на косата?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Апр 2015, 16:21

Хич не ме бива, а и защо ви е такава голяма мания и желание да си горите косата, а после се чудите що е накъсана и изгоряла..
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви къдрици с маша могат да се получават при различното навиване на косата?

Мнениеот penny » 28 Апр 2015, 15:11

Мда, за да стои по този начин и аз си мисля, че трябва да си подстригана на етажи, но не прекалено къси и по този начин ще е ок, а по-специално за къдренето, аз нищо специфично не виждам :roll:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Какви къдрици с маша могат да се получават при различното навиване на косата?

Мнениеот dejavu » 29 Апр 2015, 16:40

По-скоро къдриците зависят от машата, т.е. не мисля, че може да се постига ефектът на ретропреса само с маша или преса за изправяне :idea:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Какви къдрици с маша могат да се получават при различното навиване на косата?

Мнениеот Lyomi » 30 Апр 2015, 10:26

Друг интересен трик, който често ползвам е като изляза от банята и изчакам косата ми малко да поизсъхне, но не е съвсем суха навивам предните два кичура на фитили и ги защипвам с фиба на тила си, а ако искам да е още по-къдрава просто правя остатъка от косата на фитил и в събирам на хлабав кок, но при мен е задължително да я пусна преди да си легна, иначе е нещо много страшно!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Какви къдрици с маша могат да се получават при различното навиване на косата?

Мнениеот Fancy » 30 Дек 2015, 12:37

Lyomi написа:Друг интересен трик, който често ползвам е като изляза от банята и изчакам косата ми малко да поизсъхне, но не е съвсем суха навивам предните два кичура на фитили и ги защипвам с фиба на тила си, а ако искам да е още по-къдрава просто правя остатъка от косата на фитил и в събирам на хлабав кок, но при мен е задължително да я пусна преди да си легна, иначе е нещо много страшно!

Да, това е добра тактика, много ми хареса, а и ще се запази обемът, няма да се сплеска :idea: :smile:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Какви къдрици с маша могат да се получават при различното навиване на косата?

Мнениеот exotic » 19 Авг 2016, 16:52

И аз я прихващам с шнола, след като е леко влажна и увита на кок. Така става лежерно разчорлена и на вълни, не ми трябва маша. Тя е е за по-официални прически.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта