Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот Lyomi » 28 Апр 2015, 11:17

В последно време ми идват едни такива философски въпроси, тъй като наближава времето, в което трябва да кандидатствам в университет, а някак не ми стига смелостта да запиша това, което ми харесва, тъй като след това най-вероятно ще ми се наложи да продавам вестници в някоя Лафка :|

Това, разбира се, не се отнася само до моя случай! Гледам нашите, те също може и да не действат по начина, който ги прави истински щастливи, но в името на нашето развитие и щастие са приели фактите и се стараят, макар и с труд, който не ги удовлетворява, да ни осигурят материално и да дават най-доброто от себе си!
uncertainty.JPG
uncertainty.JPG (68.73 KiB) Прегледано 1110 пъти
Сега не зная, а и занапред ще е така, как да действам, така че да съм удовлетворена от работата си в бъдеще и да мога едновременно с това да съм материално осигурена :roll:
Смятате ли за възможно в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи и в същото време да успеем да се впишем в обществото с всичките му изисквания? :roll:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот Monika_Spasova » 28 Апр 2015, 11:27

Изобщо не мисля така. :roll: Много голяма рядкост са случаите, при които работата, задълженията и това, което ни харесва да означават едно и също нещо.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот Mamacita » 28 Апр 2015, 11:33

Именно в това е бедата, смятам, че трябва да се намери някакъв баланс, ако все пак не успееш да си намериш нещо по твоята си специалност, което да те удовлетворява като заплащане, не, че трябва да се отказваш преди да си опитала, но е добре да настояваш на своето, особено ако смяташ, че това е твоето нещо
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот mangusta » 28 Апр 2015, 11:35

Това е единственото важно, да действаме по начин, който ни прави щастливи, как иначе ще отгледаме хора, които да се радват на живота, а нали в това е смисълът!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот fawla » 28 Апр 2015, 11:51

Mamacita написа:Именно в това е бедата, смятам, че трябва да се намери някакъв баланс, ако все пак не успееш да си намериш нещо по твоята си специалност, което да те удовлетворява като заплащане, не, че трябва да се отказваш преди да си опитала, но е добре да настояваш на своето, особено ако смяташ, че това е твоето нещо

А ако никога не стане така, че да получи финансова удовлетвореност? не е ли по-добре да си намери по-платена работа, а после да остави удоволствията и хобито? Винаги може да се учи, въпреки работа и т.н. и с напредването на годините, а ако се окаже, че по-приятното може да носи пари - още по-хубаво. :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот веселказасмяна » 30 Апр 2015, 16:54

fawla написа:
Mamacita написа:Именно в това е бедата, смятам, че трябва да се намери някакъв баланс, ако все пак не успееш да си намериш нещо по твоята си специалност, което да те удовлетворява като заплащане, не, че трябва да се отказваш преди да си опитала, но е добре да настояваш на своето, особено ако смяташ, че това е твоето нещо

А ако никога не стане така, че да получи финансова удовлетвореност? не е ли по-добре да си намери по-платена работа, а после да остави удоволствията и хобито? Винаги може да се учи, въпреки работа и т.н. и с напредването на годините, а ако се окаже, че по-приятното може да носи пари - още по-хубаво. :)

На осъзнатите хора, които им носи удовлетворение работата, а не толкова заплащането, алчността не е от нещата, които ги тормозят, а смятам, че хората стига да искат винаги могат да правят обрати в живота си, никога за нищо не е късно!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот Monika_Spasova » 02 Май 2015, 20:00

веселказасмяна, не мисля, че ако искаш да получаваш нормални пари то страдаш от алчност. В наши дни не мисля, че има хора, които да се изхранват от хобито си (ако получавт по 200лв месечно от него?!), и същевременно имат дете, дом и прочие. Или другия партньор трябва да изкарва предостатъчно, за да компенсира онзи, работещия по любов. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот YoLindi » 04 Май 2015, 16:37

Monika_Spasova написа:веселказасмяна, не мисля, че ако искаш да получаваш нормални пари то страдаш от алчност. В наши дни не мисля, че има хора, които да се изхранват от хобито си (ако получавт по 200лв месечно от него?!), и същевременно имат дете, дом и прочие. Или другия партньор трябва да изкарва предостатъчно, за да компенсира онзи, работещия по любов. :)

Като прочетох поста на се сетих за мутресите, които по едно време беше модерно да бъдат фризьорки :lol: амиии... явно е възможно :D
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Май 2015, 10:44

YoLindi написа:
Monika_Spasova написа:веселказасмяна, не мисля, че ако искаш да получаваш нормални пари то страдаш от алчност. В наши дни не мисля, че има хора, които да се изхранват от хобито си (ако получавт по 200лв месечно от него?!), и същевременно имат дете, дом и прочие. Или другия партньор трябва да изкарва предостатъчно, за да компенсира онзи, работещия по любов. :)

Като прочетох поста на се сетих за мутресите, които по едно време беше модерно да бъдат фризьорки :lol: амиии... явно е възможно :D

:) :) :) това е то положението.. но пък сега ако обичаш да плетеш по цял ден, но няма кой да си купи плетките ти, трябва да работиш нещо, което да ти носи и пари за прежда.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възможно ли е в днешния свят да действаме по начин, който ни прави щастливи?

Мнениеот fawla » 08 Май 2015, 16:36

Надявам се, че един ден работата, която върша ще ми носи и удовлетвореност и пари, но да си призная не вярвам да е много така, в повечето случаи работим за пари, а забавлениятая са за след това.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта